- Realizację inwestycji rozpoczniemy po podpisaniu umów najmu typu pre-let przynajmniej na część planowanej powierzchni. Obecnie prowadzimy negocjacje w tym zakresie – powiedział Krzysztof Mucha, Business Development Manager Biura Inwestycji Kapitałowych.

 

Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym do tej pory przez Biuro Inwestycji Kapitałowych. Na powierzchni 9,5 ha do chwili obecnej zbudowane zostały 3 hale magazynowe o łącznej powierzchni 35 tys. mkw., z czego 2 tys. mkw. przeznaczone jest na powierzchnie biurowe. Na koniec minionego roku poziom wynajęcia obiektów  wynosił 99 proc. Inwestycja była realizowana w latach 2007-2009. Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych - autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy.

 

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności Spółka zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Dotychczas zrealizowane zostały dwa retail parki: jeden w Puławach, drugi w Bielsku-Białej.