W czerwcu br. firma wynajęła ostatnią wolną powierzchnię w Segro Business Park Łódź, teraz natomiast trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia działalności na początku października br. Całość wynajętej powierzchni to 3,3 tys, mkw., z czego część zostanie dostosowana do działalności produkcyjnej, reszta - na cele biurowo-socjalne.

W transakcji najmu pośredniczyła firma CBRE.

Będzie to pierwsza siedziba firmy w Polsce. Grupa DesleeClama została założona w 1928 roku w Belgii jako rodzinna firma specjalizująca się w produkcji materacy. Obecnie producent oferuje prócz materacy pełen zakres rozwiązań stosowanych w sypialniach, które uwzględniają najnowsze tendencje rynkowe. DesleeClama posiada biura sprzedaży i zakłady produkcyjne na terenie pięciu kontynentów, zatrudnia ponad 950 pracowników, a roczne obroty przedsiębiorstwa wynoszą ok. 100 mln euro.

Segro Business Park Łódź oferuje najemcom powierzchnie magazynowe, cross-dockowe, a także moduły small business unit, zaczynające się od 750 mkw. Park usytuowany na działce o powierzchni 13,5 ha może docelowo zaoferować ponad 55 tys. mkw. powierzchni dla najemców. Kompleks zlokalizowany jest w samym sercu Polski, w obrębie dzielnicy przemysłowej Widzew, która oddalona jest o 6 km na wschód od centrum miasta. W pobliżu parku znajduje się autostrada A2 (15 km) a także autostrada A1 (2 km), co umożliwia połączenia we wszystkich kierunkach kraju.