7R City Park Warsaw Airport III to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 24 tys. mkw. Zgodnie z wymaganiami poszczególnych najemców znajdą się w niej zarówno części magazynowe, laboratoryjne, jak i biurowe. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kwadrat, a generalnym wykonawcą jest firma Goldbeck. Inwestycja jest objęta certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. W obiekcie zostaną zainstalowane m.in. panele fotowoltaiczne, system wody szarej i oświetlenie LED.

Cieszę się, że coraz więcej firm z branży medycznej wybiera obiekty 7R. Stale pracujemy nad nowymi rozwiązaniami dedykowanymi właśnie temu sektorowi, wychodząc naprzeciw ściśle regulowanym wymaganiom, które muszą spełniać podmioty działające na takim rynku. Nasze dotychczasowe doświadczenie w zakresie specyficznych dostosowań powierzchni magazynowo-produkcyjnych dla firm takich jak Medezin, Pharmalink czy Cefea pozwala nam na dostarczanie kolejnych, wysokiej jakości obiektów z branży medycznej oraz farmaceutycznej - mówi Katarzyna Litwin, leasing director w 7R.

Pod koniec 2022 roku do obiektu 7R na ul. Osmańskiej w Warszawie wprowadzi się Stryker. To firma oferująca innowacyjne produkty i usługi w zakresie ortopedii, sprzętu medycznego i chirurgicznego oraz neurotechnologii i kręgosłupa. Najemca zajmie 1,8 tys. mkw. przestrzeni magazynowej oraz ponad 1,1 tys. mkw. przestrzeni biurowo-laboratoryjnej.

Także pod koniec tego roku swoje operacje biznesowe w parku uruchomi ITP. Firma specjalizuje się w selekcji najlepszych technologii i światowych marek z obszaru medycyny estetycznej, urządzeń medycznych i sprzętu wellness. Na powierzchni 4,4 tys. mkw. znajdzie się część serwisowo-magazynowa ITP. Wszystkie pomieszczenia przygotowane dla tego najemcy będą objęte rygorystycznie kontrolowaną i utrzymywaną na poziomie 15-20°C temperaturą. Dodatkowo powstanie też część biurowa o powierzchni 1,1 tys. mkw. dla pracowników firmy.

Z początkiem 2023 do najemców przy ul. Osmańskiej dołączy także Komtur Polska, będący częścią międzynarodowej grupy Komtur Pharmaceuticals. Działalność firmy skoncentrowana jest na dystrybucji preparatów specjalistycznych, innowacyjnych, stosowanych w rzadkich terapiach z przeznaczeniem dla lecznictwa zamkniętego oraz zarządzaniu cyklem życia produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych. W budynku 7R firma zajmie 2,7 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 530 mkw. biurowej.

Najemcą, który jako pierwszy wybrał 7R City Park Warsaw Airport III była Polfa Warszawa, która zdecydowała się na wynajem 5,5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z zapleczem biurowym.