CHCESZ WYNAJĄĆ MAGAZYN?

36
Wyniki
4 kiválasztva
- m2
- €/m2

Nie masz czasu na długie poszukiwanie magazynu?

Polecany magazyn

Goodman Gliwice Logistics Centre to wielofunkcyjne centrum oferujące powierzchnie magazynowe, logistyczne i produkcyjne o planowanej powierzchni ponad 51 000 m2. Pierwszy etap i...

Zapytaj eksperta

Zapisz się do naszego Newslettera!

Magazyny info

magazynyinfo.pl

ALEXANDRU CRISTEA

Napisz do mnie

Office Market News

www.europaproperty.com

CRAIG SMITH

Napisz do mnie

Hines doradcą Mirae Asset Global Investments przy zakupie nieruchomości w Polsce

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, informuje, że podczas transakcji nabycia dwóch centrów logistycznych przez seulski fundusz inwestycyjny, spółce Hines Polska powierzono rolę doradcy oraz Asset Managera tych powierzchni magazynowych. Nieruchomości o łącznej powierzchni 163 135 m kw. zlokalizowane są nieopodal Wrocławia oraz Konina i zostały zakupione przez Mirae Asset Global Investments („MAGI”), firmę oferującą kompleksowe usługi inwestycyjne. MAGI nabył je od Blackstone, poprzez zakup udziałów w spółkach celowych, które były właścicielami tych obiektów. Hines został wybrany na lokalnego zarządcę aktywami MAGI w całym horyzoncie inwestycyjnym.

Więcej »

Carrefour i Panattoni po raz drugi – ponad 63 600 m kw. w Polsce Centralnej

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wmurował kamień węgielny pod budowę największego centrum logistycznego firmy Carrefour Polska w kraju. Będzie to obiekt o charakterze BTS i powierzchni ponad 63 600. m kw. Inwestycja powstaje w Polsce Centralnej, w Rawie Mazowieckiej. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na koniec 2019 r.

Więcej »

Niebawem otwarcie nowego magazynu w Porcie Gdynia

W bardzo dobrym tempie powstaje nowoczesny magazyn wysokiego składowania nr 1, który jest pierwszym elementem planowanego Centrum Logistycznego na terenie Portu Zachodniego w Gdyni. Będzie to jeden z czterech przewidzianych do realizacji tego typu magazynów w tym rejonie Portu Gdynia. W ramach inwestycji, o wartości 53 mln zł brutto, powstaje magazyn o powierzchni użytkowej około 11 000 m kw. wraz z infrastrukturą techniczną i drogową. Obiekt o wysokości użytkowej 10,5 m, zostanie przeznaczony do składowania wysokoprzetworzonych towarów drobnicowych w opakowaniach. Prowadzone tutaj usługi logistyczne związane będą z magazynowaniem, przyjęciem, składowaniem, kompletacją, konfekcjonowaniem oraz wydawaniem zapasów w systemie cross-dockingu. Budynek, podzielony wewnątrz na cztery komory magazynowe, dostosowano do wymiarów regałów ramowych paletowych z zapewnieniem szerokości korytarza roboczego dla urządzeń transportowych – wózków podnośnikowych z wysuwanymi masztami. Konstrukcja dachu obiektu została dodatkowo wzmocniona dla potrzeb budowy na całej powierzchni instalacji fotowoltaicznej. Natomiast część techniczna zlokalizowana jest poza powierzchniami magazynowymi w formie przybudówki jednokondygnacyjnej z niezależnym dostępem i dojazdem. Nowy magazyn zostanie objęty monitoringiem zewnętrznym oraz wewnętrznym. Dzięki sprawnemu prowadzeniu robót przewidujemy zakończenie budowy i przekazanie do użytkowania nowego magazynu przed 30 września br. Obecnie inwestycja   zrealizowana jest w 85 procentach.   Zakończono już wszystkie roboty konstrukcyjne, prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Trwa także budowa nawierzchni betonowej placów manewrowych oraz roboty sieciowe: kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci energetycznej. - Budowa magazynu przy ulicy Logistycznej to kolejny krok do tworzenia nowej jakości na obszarach przyszłego Centrum Logistycznego Portu Gdynia – podkreśla Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.- Dzięki takim inwestycjom, port gdyński XXI wieku będzie odpowiednim partnerem logistycznym dla kontrahentów zarówno z Polski jak i z całej Europy. Nastąpi również znaczące zwiększenie powierzchni magazynowej jaką dysponuje Zarząd Portu – teraz nasze zasoby wynoszą ogółem ponad 190 tysięcy metrów kwadratowych.     Źródło: Port Gdynia

Więcej »

ROHLIG SUUS Logistics otwiera się w Panattoni Park Wrocław IX

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o otwarciu nowego centrum logistycznego ROHLIG SUUS Logistics w Panattoni Park Wrocław IX . Firma zajęła powierzchnię 15 000 m kw., na której stworzono m.in. nowoczesny terminal cross-dockowy. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się 13 czerwca 2019 r.

Więcej »

Pierwsza inwestycja 7R w Poznaniu

7R wchodzi na nowy rynek - 15 km od centrum stolicy Wielkopolski powstanie 7R Park Poznań East. Park magazynowy realizowany jest w partnerstwie joint venture z Liebrecht & wooD.

Więcej »

Firmy związane z rynkiem magazynowym

Baza wiedzy na temat rynku magazynowego

Co powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz magazyn

Definicja magazynu

Magazyn jest miejscem do składowania towarów, lub, w innym aspekcie - organizacji, która prowadzi działalność z towarów w magazynie. Może być albo odrębną jednostką, lub częścią firmy. Przechowywanie towarów, budowanie zamówień, podział dostaw, jeśli to konieczne - opakowania, jak również sprzedaż towarów do hurtowni są robione w magazynie. Klasyfikacja magazynów jest bardzo zróżnicowana. Klasyfikuje się je w różnych cechach. Dzięki przechowywaniu metodę: zamknięte, otwarte i pół zamknięte. Z kolei zamknięte magazyny można podzielić przez liczbę sklepów (multi-sklepów, powierzchniowych i podziemnych) i zdolność ciepła. Ze względu na skłonność oszczędność miejsca, budowa magazynów, teraz ma tendencję do wzrostu, lokalizacji magazynowej pod ziemią, rozszerzenie korytarzy konstrukcji nośnych (do przechowywania dużych ładunków). W nowoczesnej budowie magazynów stosowane ą konstrukcje z lekkich stopów. Istnieje kilka innych sposobów kategoryzowania magazynów. Na przykład, w zależności od zestawu usług (podzielone na klasy od A do D), albo według rodzaju własności (własne lub dzierżawione), lub przez cel (dystrybucja, długotrwałe przechowywanie, uniwersalne, specjalistyczne, handlowe, przemysłowe, itp. .), lub tryb pamięci (nie ogrzewany i, chłodnicze, itp.). Obecnie wielkie magazyny zapewniają cały zestaw usług magazynowych, które pozwalają zminimalizować koszty odrzucając posiadane magazyny i są coraz bardziej popularne. W takich magazynach są wykonywane następujące usługi: załadunek i rozładunek w specjalnych terminalach, opakowań i konsolidacji towarów, oddzielne przechowywanie różnych rodzajów produktów (bulk, ciecz, wymagających specjalnych warunków przechowywania). Zwykle takie kompleksy magazynowe są wyposażone w nowoczesne udogodnienia i drogi dojazdowe i linie kolejowe.

Więcej »

Co oznacza funkcja “Szukam pracy”?

Portal Magazynyinfo.pl pomoże znaleźć nową pracę. Opublikowane oferty będą dostępne na całym rynku powierzchni magazynowych. Ogłoszenie jest bezpłatne, konieczna jest jedynie rejestracja użytkownika.

Więcej »

LEED dla budynków przemysłowych

Pierwotnie uważało się, że tylko build-to-suit projekty biurowe były uprawnione do certyfikacji LEED, bo projekty przemysłowe, nie były w stanie zmieścić się w wąskich kryteriach certyfikacji. Jednak USGBC ewaluowało ocenę i obecnie deweloperzy przemysłowi mają teraz cenny zestaw narzędzi dla uzyskania tego porządanego statusu. Program LEED ma cztery poziomy certyfikacji w oparciu o 69-punktowy system ocen. System ocenia trwałość miejsc, wydajność wody, energii i atmosfery, materiały i zasoby, jakość środowiska wewnętrznego oraz innowacyjność. Poziomy certyfikacji dla budownictwa LEED to:m.in. Certyfikat LEED (26-32 punktów), Certyfikat LEED Silver (33-38 punktów), Certyfikat LEED Gold (39-51 pkt) oraz Certyfikat LEED Platinum (52-69 pkt.) System ratingowy jest znaczący, ponieważ deweloperzy przemysłowi kładą nacisk na systemy mechaniczne - np. ogrzewanie, wentylację i klimatyzację - zazwyczaj ogranicza się do dużych pomieszczeń o wyższej gęstości . Choć początkowo deweloperzy przemysłowi oddalili możliwość zdobywania punktów certyfikacji. Osiągając certyfikat LEED i Certyfikat LEED Srebrny dla oznaczenia specyfikacji budynku przemysłowego jest możliwe poprzez wprowadzenie innych trwałych cech budowlanych i metod budowlanych. Zatrudnianie tych klasyfikacji jako szablon do budowy zakładu przemysłowego zielone pozwala na rozwój w oparciu o zarządzanie procesem projektowania i budowy z ostatecznym celem osiągnięcia określonego poziomu certyfikacji. Jak w przypadku każdego projektu rozwoju, doświadczenie i planowanie są najważniejsze z tą strategią w prawidłowej realizacji. Zainstalowanie pojedynczych zrównoważonych funkcji w sposób opłacalny i skuteczny wymaga zrozumienia różnych rodzajów produktów. Na przykład, pisuary bezwodne zazwyczaj nie są ujęte w specyfikacji budowy, a na miejscu zatrzymania wody często wymaga się wyższego poziomu zaawansowanego planowania w celu dostosowania do unikalnych warunków siedliskowych. Zielone Cechy przemysłowe Jak tylko pojawiają się różne zielone projekty budowlane , konstruowana jest nowa generacja budynków przemysłowych. Standardowe elementy krajobrazu, takie jak nasypy trawy teraz ustępują zrównoważonym funkcjom, takich jak systemy odwadniające, które zachowują na miejscu wody. Francuska kanalizacja, które zmniejsza wodę odprowadzaną do kanalizacji to również nowe zrównoważone cechy budynków. Tymczasem, elementy wnętrza, takie jak • czyste szkło, które zapewnia oświetlenia w otoczeniu i wymaga mniej energii; • Światło dzienne, która wykorzystuje strategicznie rozmieszczone okna i świetliki, aby zapewnić naturalne światło; • ekologiczny dywan; • nielotne emitujące chemikalia organiczne, farby i lakiery, oraz • Energooszczędne systemy mechaniczne mogą zredukować koszty operacyjne i pomóc zdobyć cenne punkty do certyfikacji LEED.

Więcej »

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW