Działający od 2018 roku w CTPark Opole, Warsaw West będzie drugą lokalizacją CTP Grupy Raben w Polsce i 36. oddziałem w kraju. W sumie firma wynajmuje obecnie łącznie 250 000 mkw. w 13 kompleksach przemysłowo-logistycznych CTP w sześciu różnych krajach.

Umowa najmu na kolejne 110 000 mkw. obejmuje dwa z pięciu budynków budowanych obecnie w ramach CTPark Warsaw West w Wiskitkach, które zostaną oddane do użytku w 4 kwartale 2024 roku. W nowej lokalizacji Grupa Raben będzie prowadzić działalność magazynowo-spedycyjną uzupełnioną o cały szereg usług dodanych, w tym pakowanie czy logistykę kontraktową.

"Grupa Raben nie wynajmuje standardowych magazynów deweloperskich, są one zawsze BTS (Build to suit). Stawiamy naszym partnerom i deweloperom wiele wymagań, aby realizowane dla nas obiekty charakteryzowały się wyższą efektywnością operacji logistycznych (np. ponadprzeciętną liczbą miejsc paletowych na metr kwadratowy powierzchni), gwarantowały ergonomię i bezpieczeństwo - w szczególności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, niskie zużycie mediów i niewielki wpływ na środowisko. Współpracując z CTP od wielu lat, jesteśmy przekonani, że obiekt spełni nasze oczekiwania" - skomentował Marek Zychla, Head of Real Estate w Grupie Raben.

"Nasza strategia opiera się w dużej mierze na długoterminowej współpracy z najemcami. Oferując im perspektywiczne ekosystemy biznesowe, tworzymy przestrzeń do stabilnego i długofalowego rozwoju, stale ulepszając dostępne rozwiązania budowlane i rozbudowując kompleksy CTP. Jesteśmy zaszczyceni, że globalni liderzy, tacy jak Grupa Raben, są z nami od lat. Jesteśmy przekonani, że nowa lokalizacja wesprze markę w osiąganiu celów zarówno biznesowych, jak i pozafinansowych" - wyjaśnia Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Grupa Raben posiada całą sieć oddziałów, w których w samej Polsce pracuje około 5000 specjalistów. W kompleksie rozbudowano zabezpieczenia przeciwpożarowe zgodnie ze standardem FM Global. Dodatkowo budynek, podzielony na liczne strefy, będzie ogrzewany bez użycia paliw kopalnych dzięki zastosowaniu pomp ciepła częściowo zasilanych przez panele fotowoltaiczne zainstalowane na dachach obiektu. Ten leasing będzie również wspierał ekomobilność, ponieważ CTP, dążąc do zmniejszenia emisji w transporcie ciężkim, oferuje swoim najemcom infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych i ciężarówek.

W ramach inwestycji CTP wybuduje pierwszy w Polsce Clubhaus z dostępem m.in. do punktu medycznego, kantyny, siłowni i sklepu spożywczego. Wielofunkcyjna przestrzeń o powierzchni 700 mkw. będzie dostępna dla najemców i okolicznych mieszkańców.

Warsaw West oferuje również szeroki wachlarz możliwości dla działalności produkcyjnej i magazynowej. Park zlokalizowany jest pomiędzy dwiema aglomeracjami, Warszawą i Łodzią, w atrakcyjnym obszarze miejskim wyposażonym we wszelką niezbędną infrastrukturę, umożliwiającą klientom szybkie rozpoczęcie działalności. Lokalizacja tuż przy autostradzie A2 to niewątpliwie jeden z atutów CTPark Warsaw West, potwierdzający jego atrakcyjność wśród przyszłych najemców.

"Podpisana przez Grupę Raben umowa najmu nowej powierzchni logistycznej w CTPark Warsaw West w podwarszawskich Wiskitkach to największa transakcja na rynku magazynowo-logistycznym w tym roku w Polsce. Do tej pory próg 100 tys. mkw. został przekroczony tylko kilka razy w jego historii i rzadko zdarza się, aby była to jedna transakcja. Cieszę się, że dzięki ścisłej współpracy wszystkich zaangażowanych stron udało nam się zabezpieczyć potrzeby magazynowe w tym regionie dla jednego z liderów branży logistycznej w Polsce", mówi Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, dyrektor działu Industrial Services Hub, Savills.

CTP rozszerzyło również współpracę z Grupą Raben w Rumunii, zwiększając wynajmowaną powierzchnię magazynową na lokalnym rynku do 15 000 mkw. dzięki umowie najmu w CTPark Oradea Cargo Terminal, uważanym za pierwszy park przemysłowy z terminalem lotniskowym w Rumunii. W jego ramach uruchomiony zostanie innowacyjny magazyn wysokiego składowania o powierzchni 1 300 mkw. dostosowany do zróżnicowanych potrzeb klientów. Będzie to czwarta inwestycja w rumuńskim portfolio CTP, gdzie Raben Logistics Romania będzie prowadzić swoją działalność.

źródło:property-forum.eu