Ze względu na bliskość Niemiec i potencjał do obsługi rynków zagranicznych - Polska Zachodnia szybko się rozwija. Zachodniopomorskie i Lubuskie to regiony, w których Panattoni dostarczył najwięcej powierzchni po tzw. rynkach Wielkiej Piątki. Na koniec pierwszego kwartału 2023 r. było to odpowiednio 782 000 m kw. i 621 000 m kw. Zachód Polski służy jako centrum międzynarodowego handlu elektronicznego, co jest jedną z sił napędzających ten rozwój. Teraz, gdy ECE Logistics wynajęło 11 800 m kw. w Panattoni Park Zielona Góra III, będzie mogło również skorzystać z zalet tej lokalizacji. Firma transportowa będzie prowadzić operacje dla klienta z branży e-commerce, obsługując rynki obejmujące Niemcy i Francję na zachodzie oraz Czechy na południu.

"Docelowo nowy budynek ma być największym magazynem obsługiwanym przez ECE Logistics, co pozwoli nam znacząco poszerzyć bazę klientów i zapewnić kompleksowe wsparcie naszym partnerom biznesowym w ekspansji na rynki zagraniczne. Powierzchnia w Panattoni Park Zielona Góra III pozwoli nam na obsługę zarówno towarów mało-, jak i wielkogabarytowych w ramach usługi XXL Logistics. Przy wyborze nowego centrum kierowaliśmy się również wysokim standardem rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju, które pomogą nam i naszym klientom realizować cele w tym obszarze", mówi Maciej Korlak, Dyrektor Zarządzający ECE Logistics.

"Nasze dwa pierwsze parki Panattoni w Zielonej Górze zostały już w pełni skomercjalizowane, a tę doskonałą lokalizację w administracyjnej stolicy regionu wybrało wiele wiodących firm logistycznych. Cieszymy się, że ECE Logistics jest jedną z nich i będzie wspierać rozwój naszego trzeciego projektu w tej lokalizacji. Współpracujemy po raz pierwszy, ale wierzymy, że dobre relacje zaowocują kolejnymi projektami, zwłaszcza gdy firma chce rozwijać usługi e-commerce, w którym to sektorze jesteśmy wiodącym deweloperem w Europie", mówi Dorota Jagodzińska, Dyrektor Zarządzająca Panattoni.

Ze względu na dogodny dostęp do siły roboczej, a także strategiczną lokalizację, która umożliwia sprawną dystrybucję na terenie całej Polski, a także na południe i zachód Europy, Zielona Góra stała się popularnym wyborem dla powierzchni przemysłowych.  W pobliżu znajduje się autostrada A2, która ułatwia podróż do głównych miast w tym regionie Europy, takich jak Berlin, Warszawa, Poznań i Łódź. Dodatkowo w pobliżu przebiega autostrada S3, łącząca Pomorze Zachodnie z południową granicą kraju.

Aby uzyskać ocenę "Excellent", Panattoni Park Zielona Góra III przejdzie certyfikację BREEAM. Oprócz zasadzenia łąk kwiatowych i zapewnienia schronienia owadom, bezkręgowcom i ptakom, deweloper musi zapewnić niższą emisję CO2 poprzez lepszą izolację ścian i dachów. Dodatkowo, pracownicy będą mieli dostęp do rozbudowanej infrastruktury rowerowej i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.