Nowy projekt będzie składał się z dwóch budynków o powierzchni odpowiednio 40 000 mkw. i 17 000 mkw. Oba będą zawierały kompleksowy pakiet rozwiązań ESG, w tym dachy przystosowane do energii słonecznej, inteligentne systemy pomiarowe, zwiększoną izolację budynku i wzmocnioną nośność stropów.

Komentując inwestycję, Marcin Żuchniewicz, Business Development Manager w GLP, powiedział: "GLP Gliwice II jest przeznaczony zarówno dla firm logistycznych, jak i produkcyjnych. Obiekt posiada zaawansowaną infrastrukturę, dzięki czemu jest w stanie sprostać wymaganiom klientów o zwiększonym zapotrzebowaniu na moc. Lokalizacja zapewnia bezpośredni dostęp do transportu publicznego, a park zaoferuje szereg rozwiązań optymalizujących koszty operacyjne. Jesteśmy przekonani, że zarówno doskonała lokalizacja GLP Gliwice II, jak i specyfikacje techniczne budynków zostaną docenione przez naszych przyszłych klientów".

GLP Gliwice II będzie zlokalizowany przy ulicy Kozielskiej, w pobliżu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, węzła autostrady A4 oraz drogi krajowej nr 88.  

GLP jest jednym z wiodących deweloperów logistycznych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu, z łączną powierzchnią logistyczną przekraczającą 300 000 mkw. w czterech lokalizacjach.

 

Jeżeli szukasz pracy w Gliwicach, sprawdź oferty na Jooble.