Na powierzchni 4 tys. m kw. składowane będą towary stałego partnera ESA logistikia z branży napojowej, jednak magazyn będzie wykorzystywany także jako element zapewniający kompleksową obsługę klientów zainteresowanych eksportem i importem drogą morską przede wszystkim z Azji, jak również dla usług z zakresu Project Cargo. 

– To ważny krok na drodze do dalszego rozwoju ESA logistika w Polsce, nie tylko pod względem powierzchni magazynowej, którą zwiększyliśmy już do ponad 60 tys. mkw. w 10 lokalizacjach, ale przede wszystkim jako kompleksowego operatora usług logistycznych z siecią transportowo-magazynową obejmująca cały kraj. Lokalizacja w Gdańsku stwarza potencjał dla utworzenia tu także cross-doku w projektowanej przez nas sieci usług drobnicowych – podsumował wydarzenie kierownik produktu magazynowego ESA logistika Dariusz Walczyk.

ESA logistika, będąca częścią globalnego lidera usług 3PL Hitachi Transport System, w ciągu najbliższego pół roku planuje otwarcie w Polsce jeszcze trzech magazynów. 

Source: magazyny.pl