Umowa oznacza, że Mszczonów pozostanie główną bazą operacyjną PepsiCo, producenta i sprzedawcy napojów bezalkoholowych oraz produktów spożywczych. Skonsolidowano tu procesy logistyczne i magazynowe dotychczas prowadzone przez firmę w kilku innych lokalizacjach w Polsce Centralnej.

"Nasz magazyn centralny w Parku Logicor Mszczonów to sprawdzony obiekt, idealnie dostosowany do naszych potrzeb. Jego największą zaletą jest strategiczna lokalizacja oraz bliskość trzech z pięciu naszych zakładów, w których produkowane są słone przekąski oraz napoje gazowane i soki. Za pozostaniem w tym miejscu przemawia także znakomita współpraca z właścicielem obiektu" – tłumaczy Marcin Chmielewski, krajowy kierownik Logistyki, PepsiCo Polska.

Magazyn został wybudowany specjalnie dla PepsiCo i zgodnie z potrzebami tej firmy pod względem jej wysokich wymogów środowiskowych. "Centrum dystrybucyjne posiada certyfikat BREEAM Excellent i jest wyposażone w liczne udogodnienia" – dodaje Anna Mazepa, asset manager, Logicor Polska.

Logicor Mszczonów to nowoczesny park logistyczny klasy A, położony na południowy zachód od Warszawy, składający się z sześciu hal o łącznej powierzchni prawie 217 tys. mkw. Kompleks znajduje się w pobliżu autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S8.