Umowy podpisywane były w ramach nowo realizowanych inwestycji, ekspansji i renegocjacji. Działalność rozwijana była na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim. Grupa obsługuje aktualnie 22 parki logistyczne i zarządza powierzchnią ponad 1 mln mkw. Jednocześnie potencjał zabudowy w ramach posiadanego portfela inwestycji przekracza poziom 1,6 mln mkw.

Największe zainteresowanie najemców koncentrowało się na powierzchniach oferowanych przez MLP Group w ramach parków logistycznych MLP Pruszków II oraz MLP Poznań West. To kompleksy magazynowe, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie największych aglomeracji miejskich. Wynajęte w nich powierzchnie stanowiły ponad 60 proc. łącznej ubiegłorocznej kontraktacji MLP Group. Projekt MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to jednocześnie największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu wynosi 420 tys. mkw. Z kolei park MLP Poznań West docelowo dostarczy ponad 140 tys. mkw. przestrzeni magazynowo-biurowej.

W bieżącym roku zakładamy wynajęcie około 250-300 tys. mkw. powierzchni. Jeśli osiągniemy takie wyniki to zapewnią nam one około 20 proc. wzrost najmu w porównaniu do dokonań z minionego roku. Założenia są realne, ponieważ cały czas bardzo aktywny jest segment light industry, co związane jest z przenoszeniem produkcji z Azji do Europy – dodała Agnieszka Góźdź, członek zarządu, chief development officer, MLP Group.

Zgodnie ze standardem grupy wszystkie realizowane nowe inwestycje są obligatoryjnie objęte certyfikacją BREEAM na poziomie co najmniej Very Good. Strategia MLP Group w zakresie rozwiązań ekologicznych zakłada dostosowywanie także istniejących obiektów do wymogów zielonych certyfikatów.

Źródło:eurobuildcee.com/