W ramach projektu CTP, Nefab będzie produkować różnego rodzaju opakowania, oferować usługi czyszczenia oraz magazynować gotowe produkty i półprodukty. W transakcji najmu pośredniczyła firma Querco Property.

CTPark Gdańsk Port do 4. kwartału 2024 roku będzie obejmował 117 000 mkw. powierzchni przemysłowej i logistycznej. Projekt zlokalizowany jest w pobliżu Portu Gdańsk, największego portu przeładunkowego na Morzu Bałtyckim.

"Tworzenie linii produkcyjnych w pobliżu rynków zbytu to trend, który obserwujemy od miesięcy i na który odpowiadamy budując obiekty spekulacyjne w Polsce. Dostarczamy infrastrukturę, która dostosowuje się do zmieniających się potrzeb rynku i otoczenia gospodarczego, dostępną do natychmiastowego wynajęcia przez najemców. W ten sposób przyczyniamy się do rozwoju krajowego przemysłu i gospodarki, która staje się coraz bardziej niezależna od produkcji i dostaw z innych krajów oraz konkuruje z globalnymi potęgami eksportowymi. Sukces komercyjny naszego pierwszego parku biznesowego na Pomorzu potwierdza powodzenie naszej strategii inwestycyjnej, a firmie Nefab Packaging Poland gratulujemy dynamicznego rozwoju i uruchomienia pierwszego zakładu produkcyjnego w Gdańsku" - mówi Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Pierwszy budynek projektu o łącznej powierzchni 37 000 mkw. jest już wynajęty w blisko 70%.

Artur Karnecki, Dyrektor Zarządzający w Nefab, powiedział, że na wybór najemcy miał również wpływ potencjał lokalizacji do generowania nowego biznesu.

źródło:property-forum.eu