Firma Litwiniuk Property Sp. z o.o. doradzała New Post International Poland Sp. z o.o. przy wyborze powierzchni magazynowej i biurowej w Warszawie, która jest centralnym magazynem i siedzibą Spółki w Polsce.

Paweł Tarkowski, Asset Manager w Logicor Polska powiedział: - Klient od dłuższego czasu szukał powierzchni, która z jednej strony byłaby położona blisko lotniska, a z drugiej – znajdowała się blisko centrum stolicy. Logicor Okęcie przy ul. Mineralnej była najlepszym rozwiązaniem – idealnie wpisuje się w potrzeby klientów dystrybuujących paczki, zarówno w ruchu międzynarodowym, jak i lokalnie, w Warszawie. Warto podkreślić, że powierzchnia wynajęta w budynku obejmuje też strefę odpraw celnych.

Logicor Okęcie oferuje wysokiej jakości powierzchnie biurowe i magazynowe do miejskiej dystrybucji. Jedną z głównych zalet parku jest jego lokalizacja. Obiekt jest usytuowany w południowo-zachodnich granicach Warszawy, w pobliżu Alei Krakowskiej, z doskonałym dostępem do autostrad A2, S2, S8, S7. Park znajduję się zaledwie 4 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i tylko 20 minut jazdy od centrum Warszawy.

Patryk Litwiniuk – Dyrektor Generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o. powiedział: „Firma Litwiniuk Property przygotowała dla Klienta tj. New Post International Poland Sp. z o.o. pełne zestawienie ofert najmu powierzchni magazynowych i biurowych klasy A w Warszawie i w okolicach Warszawy, negocjowała ostateczne warunki najmu, doradzała w zakresie aranżacji powierzchni i rekomendowała zmiany w projekcie umowy najmu.

W I połowie 2023 roku deweloperzy dostarczyli ponad 2 mln m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce, a najwięcej oczywiście w województwie mazowieckim, a następnie kolejno w łódzkim i dolnośląskim. Poziom pustostanów pozostaje na stałym poziomie poniżej 7%. Popyt jest dużo niższy niż w 2022r. o ok. 30%, jednak w obecnym roku utrzymuje się na stałym poziomie, najwyższy udział w popycie stanowią nowe umowy najmu (w tym projekty typu BTS) oraz ekspansje, natomiast mniejszość to renegocjacje istniejących umów. Natomiast po wzrostach kosztów budowy inwestycji, obserwujemy stabilizację w wysokości czynszów najmu za powierzchnie magazynowe klasy A. ” - dodaje Patryk Litwiniuk.