Jak powiedział Piotr Regeńczuk, główny specjalista COIE, który prowadził projekt dot. nowego inwestora, firma Skamol rozważała ulokowanie swojego zakładu także w innych państwach Europy, np. w Niemczech, Włoszech czy Czechach. Spośród kilku lokalizacji w Polsce firma zdecydowała się ostatecznie na Opole - wśród głównych powodów takiego wyboru inwestor wymienił "zasobność surowców, rozwijający się rynek, wysoką jakość obsługi inwestora oraz partnerstwo w relacjach".

 

Nowy zakład, który będzie produkować tzw. bloczki silikatowe, powstanie na 3-hektarowej działce przy ul. Północnej w Opolu. Wybudowana w tym miejscu hala ma mieć powierzchnię ok. 8 tys. m kw.  Planowana wartość inwestycji w Opolu to ok. 10 mln euro. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, a jej zakończenie i rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2017 r.

 

Firma Skamol A/S jest producentem systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa. Powstała w 1912 r. Dotychczas miała kilka zakładów w Danii oraz jeden w Rosji.