Ze względu na lokalizację i popyt na powierzchnie magazynowe, działka kupiona przez P3 jest odpowiednia szczególnie dla dostawców usług logistyki firm trzecich (3PL) i e-commerce. Położona jest w odległości 15 minut od Bielan Wrocławskich, będących główną strefą magazynowo-przemysłową Dolnego Śląska, i 35 minut od centrum Wrocławia. To druga inwestycja dewelopera w tej okolicy. Kilka miesięcy temu P3 zakupiło we Wrocławiu, blisko lotniska, grunt o powierzchni około 4 ha.

Województwo dolnośląskie należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce, dynamicznie rozwija się w nim branża motoryzacyjna, elektrotechniczna, elektromechaniczna, a także tworzyw sztucznych i wyrobów z metali. Już od jakiegoś czasu w naszej strategii zakładaliśmy wejście na ten rynek, kwestią czasu było znalezienie odpowiedniego gruntu. Z naszego punktu widzenia to strategiczna lokalizacja. Doskonale uzupełnia nasze portfolio dużych parków logistycznych w kluczowych lokalizacjach w kraju, a z drugiej pozwala zaproponować klientom, którzy chcą działać w tym regionie, najwyższą jakość naszych obiektów - tłumaczy Bartłomiej Hofman, managing director P3 Logistic Parks w Polsce.

Grunt, który zasilił portfolio P3, jest położony bezpośrednio przy autostradzie A4 należącej do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego łączącego Berlin, Wrocław, Kraków i Ukrainę. W odległości 15 minut jazdy samochodem znajduje się także węzeł łączący autostradę A4 z autostradową obwodnicą Wrocławia - A8. Taka lokalizacja zapewni sprawną dystrybucję produktów nie tylko na rynkach regionalnych, ale także poza nimi.