Docelowo fabryka ma pomieścić 1200 pracowników oraz zwiększyć innowacyjność i wydajności produkcji. Przenosiny najemcy do nowej lokalizacji są w toku, kontynuowane będą jeszcze w przyszłym roku.

 

Oprócz części produkcyjnej, magazynowej i socjalno-biurowej obiekt będzie wyposażony w zaawansowane laboratoria, wszystko zlokalizowane na 12-hektarowej działce w Bielsku-Białej. Zespół BTS Panattoni Europe aktywnie uczestniczył w pracach koncepcyjnych i projektowych fabryki - wspólnie z GE Energy Management i CBRE.

 

Inwestycja Panattoni Europe dla GE Energy Management to wynik decyzji o konsolidacji dotychczasowej powierzchni najemcy oraz połączenia i usprawnienia procesów produkcyjnych, które dotychczas przebiegały w czterech lokalizacjach (16 obiektach) w Bielsko-Białej, a także chęci optymalizacji logistyki. Nowa fabryka to spójny projekt o powierzchni 45 000 mkw. Część produkcyjno-magazynowa, która zajmuje 37 839 mkw., podzielona została na bloki funkcjonalne: produkcyjny; montażowy, który jest funkcjonalnie połączony z częścią testową i laboratoryjną; oraz część logistyczna. Przestrzeń biurowa i wspólna przestrzeń do spotkań utrzymuje poziom biurowców najwyższej klasy A.

 

Zdaniem Marka Foryńskiego, Managing Directora BTS Group, Panattoni Europe: "realizacja inwestycji dla GE Energy Management jak dotąd była najbardziej zaawansowanym dla naszego zespołu projektem, zarówno ze względu na harmonogram realizacji, jak i wymagania samego konceptu i infrastruktury technicznej."

 

Ta inteligentna fabryka GE Energy Management jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w regionie i stanowi ważny punkt na jego inwestycyjnej mapie. Produkowane w niej będą urządzenia do dystrybucji energii elektrycznej i podstawowe wyposażenie instalacji elektrycznych,

 

Panattoni Europe świętuje w tym roku dziesiątą rocznicę istnienia. W trakcie działalności firma powołała do życia w 2008 roku oddział BTS Group, dzięki któremu deweloper wprowadził na rynek trend budowy obiektów build-to-suit, zwłaszcza w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Przez ten czas oddział zrealizował takie inwestycje, jak obiekt produkcyjny w Świebodzinie dla RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o.; pierwszą w Europie fabrykę Polaris Industries - amerykańskiego producenta m.in. quadów, która  powstała w Opolu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park; fabrykę dla Kellogg's Company - producenta znanych na całym świecie płatków śniadaniowych, ciastek oraz przekąsek, m.in. chipsów Pringles - zrealizowaną na terenie Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; dwa obiekty dla firmy Faurecia, wiodącego producenta części samochodowych, czy niedawno wybudowany zakład produkcyjny szyb samochodowych dla Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o., który powstał w Chmielowie na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

Obecnie oddział prowadzi zaawansowane prace nad obiektem produkcyjnym, który jest dedykowany taborowi kolejowemu produkowanemu przez Bombardier Transportation. Zlokalizowana we Wrocławiu inwestycja będzie liczyć ok. 19 400 mkw., jej termin ukończenia to czerwiec 2016 roku.

źródło: panattoni.pl