Planowany projekt Panattoni Park Bieruń będzie skierowany do podwykonawców z branży motoryzacyjnej, a także może pełnić funkcję centrum e-commerce, logistyki i przemysłu. 

"Województwo śląskie od wielu lat umacnia swoją pozycję jako centrum polskiego przemysłu motoryzacyjnego, przyciągając gigantów zarówno z Europy, jak i całego świata. W okolicach Bierunia 23 000 mkw. wynajęli już czołowi dostawcy części motoryzacyjnych z regionu EMEA, dla których kluczowym czynnikiem była bliskość fabryki Stellantis. Świadczy to o ogromnym potencjale, jaki fabryka daje regionowi, a Panattoni Park Bieruń I pozwoli ten potencjał jeszcze efektywniej wykorzystać" - powiedział Marek Dobrzycki, Dyrektor Zarządzający Panattoni. 

Na Śląsku w planach dewelopera znajduje się Panattoni Park Katowice Airport o powierzchni ponad 210 000 m kw., który będzie największym centrum pod jednym dachem w regionie. 

Panattoni Park Bieruń będzie miał dostęp do strategicznych autostrad, które ułatwią połączenie zarówno z rynkiem lokalnym, jak i międzynarodowym.

źródło:property-forum.eu