K-FLEX jest globalnym producentem elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych, a jego kompleks produkcyjno-magazynowy pełni strategiczną rolę w obsłudze klientów firmy z całego świata. Najnowszy magazyn o powierzchni 33 000 m2 został otwarty 31 maja 2023 roku. W uroczystości wziął udział założyciel K-FLEX Amadeo Spinelli, CEO K-FLEX Carlo Spinelli, dyrektor zarządzający K-FLEX Polska Bartłomiej Gröbner, dyrektor zarządzający BTS w Panattoni Marek Foryński, Poseł na Sejm RP Paweł Bejda, Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, Wicestarosta Poddębicki Piotr Mejer oraz Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Maciej Kania.

"Dzisiejsze otwarcie to kolejny ważny rozdział w historii współpracy Panattoni z K-FLEX. Wzajemne zrozumienie i zaufanie zaowocowały udaną realizacją sześciu budynków BTS i stworzeniem kompleksu strategicznego dla działalności naszego partnera. Kompleks w Uniejowie łączy w sobie uniwersalność z wysokimi standardami oraz szerokim wachlarzem zrównoważonych rozwiązań" - powiedział Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS w Panattoni.

"Dzisiejszy dzień to kolejny etap rozwoju naszej firmy w Polsce, którego mam przyjemność być częścią od dziesięciu lat. Bardzo się cieszę, że możemy się tutaj wspólnie spotkać i rozpocząć kolejny rozdział w działalności K-FLEX. Zakończenie budowy kolejnego magazynu to jednak nie koniec naszych działań. Planujemy dalszy rozwój poprzez kolejne projekty, które stworzą nowe miejsca pracy. Planujemy zwiększyć zarówno powierzchnię produkcyjną, jak i magazynową, co pozwoli nam na zwiększenie zatrudnienia" - powiedział Bartłomiej Gröbner, dyrektor zarządzający K-FLEX Polska.

Uniejów, w którym powstał K-FLEX, leży zaledwie 50 km od geograficznego centrum Polski. Lokalizacja w centrum kraju, około 10 minut jazdy od autostrady A2, zapewnia dostęp do kluczowych rynków zarówno w Polsce, jak i w Europie. Co więcej, park przemysłowy K-FLEX stał się częścią Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

źródło:property-forum.eu