"Firma Panattoni rozpoczęła budowę nowego parku w regionie stolicy Wielkopolski: Panattoni Park Poznań East II będzie znajdować się niedaleko autostrady A2 i będzie obejmować 37 000 m². Pierwszym najemcą będzie operator logistyczny GEODIS, zajmujący 8500 m². Obiekt zostanie wybudowany zgodnie z bardzo wysokim poziomem certyfikacji środowiskowej BREEAM Excellent.

""Decyzja o budowie nowego parku w regionie Wielkopolski wynika z mocnych danych rynkowych, które pokazują, że ten region jest, już kolejny kwartał z rzędu, jednym z najbardziej popularnych pod względem popytu na powierzchnię przemysłową w Polsce"" - mówi Katarzyna Kujawiak, dyrektor ds. rozwoju w Panattoni. ""Doświadczenie zdobyte podczas realizacji ponad dziesięciu projektów dla GEODIS okazuje się bezcenne podczas obecnej współpracy. Zapewniamy dedykowaną przestrzeń, która będzie głównie magazynem cross-dock z osłoniętą rampą boczną do rozładunku. Lata współpracy potwierdzają, jak wiele znaczy sprawdzony deweloper, który rozumie potrzeby operatora logistycznego"" - dodaje.

Lokalizacja Panattoni Park Poznań East II zapewnia łatwą komunikację z najważniejszymi regionami Polski. Ponadto jest to doskonały punkt dystrybucyjny w kierunku Europy Zachodniej i Skandynawii. Obiekt znajduje się niedaleko autostrady A2, która łączy kluczowe centra Europy Środkowej i Wschodniej - Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin. Ponadto w pobliżu inwestycji autostrada krzyżuje się z drogą ekspresową S11 (węzeł Poznań Krzesiny), co umożliwia dostęp z Górnego Śląska do Pomorza oraz z drogą ekspresową S5 (węzeł Poznań Wschód) - łączącą stolicę Wielkopolski z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy."

Źródło:property-forum.eu