Inwestycje obejmują 15,5 tys. mkw. w budynku 20 oraz 9,8 tys. mkw. w budynku 14, z których 2,7 tys. mkw. wynajęto już firmie Electronic Star, zajmującej się handlem detalicznym online, a 2,9 tys. mkw. – Blitshtein Trading, dystrybutorowi żywności działającemu na głównych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

W obu nowych budynkach wdrożono ponadstandardowe rozwiązania opracowane w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Budynek 14 to pierwszy magazyn Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym na części dachu zamontowano panele słoneczne. Jest to jedna z globalnych inicjatyw firmy w zakresie ESG (Enviromental, Sustainability, Governance), dzięki którym zdolność produkcji energii słonecznej w portfolio Prologis na świecie osiągnęła dotychczas moc 175 megawatów. Budynek 20 to z kolei pierwszy obiekt w parku o wysokości 12 metrów w świetle. Oba budynki wyposażone są w standardowe oświetlenie LED, które zainstalowano na 74 procentach powierzchni w parku, a także w system smart-meteringu, wspierany przez profesjonalny zespół zarządców Prologis, którzy są do dyspozycji klientów 24 godziny na dobę.

Po ukończeniu budowy dwóch nowych obiektów logistycznych, całkowita powierzchnia Prologis Park Bratislava to ponad 386  tys. mkw. z potencjałem rozbudowy o kolejne 58 tys. mkw.

 

Źródło: Propert News