MDC2 Park Gliwice ma stać się najwyżej punktowanym budynkiem magazynowym, jaki powstał dotychczas w Polsce.

Mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie na zrównoważoną powierzchnię logistyczną, cieszymy się, że będziemy współpracować z firmą Rex-Bud przy budowie naszej pierwszej spekulacyjnej inwestycji w Polsce. Wierzę, że rozpoczynamy długofalową współpracę z nowo wybranym partnerem biznesowym, który dzieli z nami ideę dostarczania na rynek najwyższej jakości energooszczędnych projektów – powiedział Jeremy Cordery, COO i założyciel MDC2.

MDC² Park Gliwice będzie zlokalizowany w Gliwicach (5 km od centrum miasta) u zbiegu autostrad A1 i A4. Do głównych szlaków komunikacyjnych w okolicach Gliwic należą również drogi krajowe, m.in. droga wojewódzka Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ).

MDC² Park Gliwice zaprojektowano zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Inwestycja zostanie wyposażona w ładowarki pojazdów elektrycznych, dachy budynków będą przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych, a woda deszczowa będzie ponownie wykorzystywana. Dodatkowo, powstaną zewnętrzne strefy relaksu dla pracowników i kierowców ciężarówek.

Według danych JLL, w IV kwartale 2021 r. rynek powierzchni magazynowych na Górnym Śląsku odnotował czwartą co do wielkości aktywność najemców w Polsce, a poziom pustostanów w tym samym okresie spadł do 4,99 proc.

MDC² to polski deweloper powierzchni magazynowych. Firma została założona w 2021 roku. W portfolio firmy poza MDC2 Park Gliwice w trakcie realizacji jest MDC2 Park Łódź South (80 tys. mkw.), który ma być oddany do użytku w 2023 roku.

Rex-Bud Budownictwo to generalny wykonawca, który na swoim koncie ma już ponad 2 mln mkw. powierzchni zrealizowanych obiektów.