Yusen Logistics specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach logistycznych m.in. w obszarze transportu (dedykowane rozwiązania np. Control Tower z pełnym wsparciem IT), usług magazynowych (dostosowane do konkretnych potrzeb projekty dla średnich i dużych klientów oraz projekty dla sektora handlowego, które charakteryzują się głównie krótkim czasem realizacji oraz znacznym wolumenem) oraz kompleksowych i zaawansowanych usług celnych głównie dla firm produkcyjnych i dystrybucyjnych.

„Yusen sukcesywnie powiększa swoją sieć magazynów, które są zlokalizowane w różnych częściach  Polski - od Dolnego Śląska, poprzez Toruń aż do Pomorza. Obecność w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku z pewnością ułatwi realizację kompleksowych procesów w obszarze spedycji morskiej oraz logistyki kontraktowej oraz wpłynie na dalszy rozwój biznesu firmy. Tym bardziej, że inwestycja jest zlokalizowana tuż przy Porcie Kontenerowym w Gdańsku, co będzie stanowić duże udogodnienie dla większości partnerów biznesowych firmy Yusen”, komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

„Pomorskie Centrum Logistyczne cały czas rozwija się dzięki dużemu zainteresowaniu klientów takich jak Yusen – wymagających najlepszego dostępu do międzynarodowej sieci transportowej.

Obecnie realizujemy tu kolejny budynek o powierzchni 25 000 mkw., który powstaje zgodnie z najwyższymi standardami Goodman, a także wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie „Very Good”. W sąsiedztwie istniejących hal wciąż dysponujemy bankiem ziemi, który umożliwia nam rozbudowę parku do niemal pół miliona metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni logistycznej”, mówi Jarosław Czechowicz, Country Manager Goodman Poland.

Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to multimodalny park magazynowy łączący Polskę z innymi krajami poprzez transport kolejowy, drogowy i morski. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu głębokowodnego DCT - największego i najnowocześniejszego terminalu kontenerowego w Polsce obsługującego m.in. regularne połączenia towarowe z głównymi portami Azji. Kompleks jest zlokalizowany w odległości 9 km od centrum Gdańska i 23 km od Międzynarodowego Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Dojazd do magazynów zapewniają drogi ekspresowe S6 i S7 oraz autostrada A1.

 

 

Źródło: JLL