Zrównoważony rozwój w budowie, wdrażaniu i eksploatacji biur w Serbii i regionie
W erze post-covid, która charakteryzuje się wysokim poziomem niepewności i trendami inflacyjnymi, pojawia się wiele pytań. Świat, jaki znamy, zmierza w kierunku znaczącej zmiany, niczym larwa, która w krótkim czasie zmienia się w motyla. Nadchodząca metamorfoza, a także przyspieszona zmiana przepisów, są widoczne wokół nas, nawet jeśli nie jesteśmy w stanie dostrzec prawdziwych wymiarów nadchodzących zmian.

Na serbskim rynku nieruchomości jesteśmy świadkami kilku transakcji w sektorze powierzchni biurowych. Jedna transakcja przejęcia całego portfela zbliża się do końca, druga część portfela biurowego została podzielona na dwie części, z których jedna "znalazła" nowego właściciela, a druga jest obecnie w trakcie negocjacji. W trzecim przedsięwzięciu jeden udział w spółce joint venture posiadającej budynek biurowy również zmienił właściciela. Doszło do kilku transakcji, w których biurowce "zmieniły właściciela", takich jak Genex Tower i kilka mniejszych budynków w Belgradzie.

Wszystko to jest dobrą wiadomością dla konferencji poświęconej rozwojowi biur w regionie, która odbędzie się podczas tegorocznej edycji REBEC we wtorek 20 czerwca o godzinie 14:30. w "Sava River stage/Rhodes Conference room" w bloku kongresowym hotelu Golden Tulip Zira. Moderatorem konferencji jest Srđan Vujičić, dyrektor zarządzający Conza Properties, a potwierdzonymi prelegentami są Ljubica Ralević, dyrektor finansowy SF1 Group, Bojan Jevtić, Country Manager Savills/Coreside oraz Bojan Jevremović, Leasing Director Office Portfolios of Confluence Prope.