„Nasza branża dynamicznie rośnie, my także rozwijamy się i pozyskujemy nowych klientów. Budynki logistyczne muszą zapewnić nam wysoką efektywność operacji, a od lokalizacji centrum logistycznego wymagamy korzystnego położenia (blisko głównych szlaków transportowych) i szybkiej realizacji inwestycji zgodnie z wymaganiami naszymi oraz naszego klienta. To wszystko oferuje nam Prologis, dlatego inwestujemy w kolejny budynek na terenie jego parków – powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu w Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.

Nowy BTS o powierzchni ponad 48 tysięcy metrów w Prologis Park Poznań III dołączy do obiektów o łącznej powierzchni ponad 77 tysięcy metrów kwadratowych wynajmowanych obecnie przez firmę w Prologis Park Błonie i Prologis Park Stryków II.

“Przy realizacji projektów typu BTS kluczem do sukcesu jest zrozumienie potrzeb klienta. Dlatego nasz zespół projektowy szczegółowo zapoznał się z charakterem operacji klienta, które łączą obsługę zamówień internetowych i sprzedaż stacjonarną, rozmawialiśmy też o planach obydwu firm. Arvato Supply Chain Solutions w Polsce wraz z klientem zamierzają istotnie inwestować w infrastrukturę logistyczną na terenie budynku, dlatego zaproponowaliśmy rozwiązania konstrukcyjne, które będą umożliwiały taki rozwój w przyszłości” - powiedział Damian Zdunkiewicz, Leasing & Customer Experience Manager Prologis.

Budynek będzie miał wysokość 12 metrów w świetle oraz wzmocnioną posadzkę pozwalającą na obciążenie do 11 ton, przygotowaną do zainstalowania dużej, wielopoziomowej antresoli oraz infrastruktury automatyzującej operacje logistyczne e-commerce. W projekcie uwzględniona jest też możliwość wyposażenia magazynu w dodatkowe drzwi dokowe.

BTS under construction


Dla większego bezpieczeństwa i komfortu pracy naturalne doświetlenia zajmą aż 12 procent powierzchni, od 5 % do nawet 70 % w zależności od strefy pracy w magazynie – w strefie przydokowej znajdą się okna nad dokami a same drzwi będą transparentne. BTS wykonany będzie w wysokim standardzie i spełniać będzie szereg wymogów środowiskowych, zasili go zielona energia produkowana bezpośrednio na terenie parku, a energooszczędne oświetlenie budynku zapewni najwyższej jakości instalacja LED.

W transakcji pośredniczyła firma Colliers International. „Cieszymy się, że nasz klient zadowolony z dotychczasowej współpracy, zdecydował się na dalszy rozwój z Prologis. Nowa inwestycja, która powstanie specjalnie na potrzeby obsługiwanej przez Arvato Supply Chain Solutions w Polsce wiodącej marki odzieżowej z pewnością sprosta jej wysokim wymaganiom” – powiedział Jan Barbasiewicz, partner, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.

Niezależnie, czy chodzi o zapewnienie możliwości rozwoju w kluczowej lokalizacji, zaprojektowanie unikalnego budynku gotowego na przyszłość, czy o wieloletnią współpracę opartą na bliskich relacjach. Zaufanie jest... Made in Prologis.