Głównym najemcą pierwszej fazy 7R Park Bydgoszcz jest największy polski operator logistyczny w Europie Środkowej - Rohlig Suus Logistics. W ostatnim czasie firma zdecydowała się na wynajęcie kolejnych 3 000 m2, dzięki czemu ich powierzchnia w parku wynosi prawie 16 500 m2.

"Rohlig Suus Logistics to niezwykle dynamicznie rozwijająca się firma, dla której strategiczna lokalizacja 7R Park Bydgoszcz oraz indywidualne podejście 7R mają kluczowe znaczenie. Cieszymy się z dalszej współpracy i decyzji Rohlig Suus Logistics o rozwijaniu swojego biznesu w naszym parku. Jest to dla nas potwierdzenie jakości projektu, lokalizacji oraz relacji, które tworzymy z naszymi partnerami" - mówi Anna Dominiak, Junior Manager w Dziale Wynajmu 7R.

"Wybierając powierzchnię magazynową i biurową, cenimy sobie możliwość dostosowania jej do naszych potrzeb i proekologicznych uwarunkowań. Nasz oddział w Bydgoszczy rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego potrzebowaliśmy większej, bardziej nowoczesnej powierzchni, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów i pracowników. W biurze obok magazynu wdrożyliśmy nowy standard wykończenia i aranżacji wnętrz, który dzięki nowoczesnym i przestronnym biurom zapewnia pracownikom większy komfort i możliwość dostosowania przestrzeni do swoich potrzeb - mówi Jarosław Sala, kierownik bydgoskiego oddziału Rohlig Suus Logistics.

Brak wolnej przestrzeni w pierwszym etapie sprawia, że 7R przygotowuje się do rozbudowy parku. W drugim etapie planowana jest hala o powierzchni blisko 50 tys. m2, a docelowo cały kompleks będzie miał ponad 60 tys. m2 powierzchni. 7R posiada prawomocne pozwolenie na budowę, co pozwala na oddanie nowej powierzchni w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy najmu.

"Rynek magazynowy w Bydgoszczy ma ogromny potencjał, zarówno pod względem lokalizacji, jak i dostępności wykwalifikowanej kadry. 7R Park Bydgoszcz może być dostosowany do specyficznych wymagań najemców. Elastyczność w podejściu do potrzeb naszych partnerów to nasz wyróżnik" - mówi Marzena Taube, Regional Leasing Director.

7R Park Bydgoszcz zlokalizowany jest w południowo-wschodniej części miasta, co zapewnia najemcom dogodne połączenie zarówno z centrum miasta, jak i pobliską siecią dróg krajowych. Park znajduje się zaledwie 2,5 km od węzła Węzeł Szarych Szeregów i blisko 7 km od drogi ekspresowej S10.

Budynek posiada certyfikat BREEAM Very Good. Planowany drugi etap również będzie posiadał podobny certyfikat.

Źródło:property-forum.eu