Obecnie na terenie 7R Park Lublin ukończone zostały dwa z pięciu zaplanowanych budynków, a jednym z pierwszym najemców jest lubelska spółka Spiżarnia. Za realizację prac jako generalny wykonawca projektu odpowiada firma Bremer.

Pozyskanie finansowania na realizację 7R Park Lublin pokazuje potencjał, jakim dysponuje zarówno 7R jako deweloper dostarczający nowoczesne powierzchnie magazynowe, jak i potencjał regionu pod kątem rozwoju nowego biznesu – komentuje Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

Położenie inwestycji blisko obwodnicy Lublina zapewnia nie tylko wygodny dostęp do dróg ekspresowych, ale też znakomite połączenie drogowe dla takich sektorów jak FMCG i TSL.

Rozwój tej lokalizacji ma dla dewelopera szczególne znaczenie, gdyż jak wynika z raportu „Branża logistyczno-przemysłowa. Ścieżki rozwoju z perspektywy 2022” – opracowanego wspólnie przez 7R oraz firmę Colliers – to właśnie wschodnia część kraju, w tym województwo lubelskie, stoi przed szansą, aby stać się naturalnym kierunkiem migracji dla firm, które wycofują swoje zasoby logistyczne m.in. z Rosji i Białorusi.