Nasze plany zakładają, że do 2025 roku portfolio projektów zrealizowanych przez 7R powinno przekroczyć 4,5 mln mkw. Jesteśmy obecni na największych rynkach magazynowych w Polsce, a obecnie rozszerzamy obszar działalności o nowe lokalizacje. W Bydgoszczy przy ul. Wojska Polskiego budujemy przyjazny środowisku, wielkopowierzchniowy kompleks magazynowy. Pierwsi najemcy wprowadzą się do obiektu już na wiosnę 2022 roku - mówi Bartłomiej Krawiecki, wiceprezes i COO w 7R.

7R Park Bydgoszcz zlokalizowany będzie w południowo-wschodniej części miasta. Zgodnie z harmonogramem deweloper wybuduje dwa obiekty. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytkowania w maju przyszłego roku, kolejny w IV kwartale 2022. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Atlas Ward.

Powierzchnia w pierwszym budynku 7R Park Bydgoszcz zostanie dostosowana do konkretnych wymagań najemców – sieci sklepów spożywczych Stokrotka oraz Rohlig Suus Logistics. W części kompleksu znajdzie się terminal przeładunkowy typu cross-dock. Kolejny budynek w ramach parku zostanie dostarczony zgodnie z najnowszym standardem 7R. Wysokość składowania w prawie całym obiekcie wyniesie 11,7 m.

Obiekt w Bydgoszczy będzie certyfikowany w systemie BREEAM.