„Lokalizacja obiektu blisko naszych fabryk i dobra relacja jakości powierzchni magazynowej do zaoferowanej ceny zdecydowały o przedłużeniu umowy. Ta decyzja wynika z naszej strategii na najbliższe lata. Płatki śniadaniowe i zbożowe batoniki Nestlé, wytwarzane w fabrykach Cereal Partners Poland w Toruniu i Lubiczu, trafiają w głównej mierze na eksport. Magazyn wysokiego składowania w Grębocinie jest dobrym miejscem nie tylko do przechowywania odpowiedniego zapasu wyrobów gotowych, ale i do kompletowania wysyłek dla naszych kontrahentów. Nie bez znaczenia są też dotychczasowe dobre doświadczenia ze współpracy z dostawcą powierzchni magazynowej” – komentuje Tomasz Rutkowski, przedstawiciel Cereal Partners Poland Toruń – Pacific.

DP Portfolio Toruń to inwestycja typu build-to-suit, zrealizowana z przeznaczeniem dla konkretnego najemcy. Dzięki temu marka Cereal Partners Poland obecna jest w obiekcie od 2010 roku, czyli od początku jego funkcjonowania, zajmując całość dostępnej powierzchni – 30 308 metrów kwadratowych.

„Ogromnie cieszy nas zaufanie, jakim obdarzyła nas firma Cereal Partners Poland. Dobra, owocna współpraca zawsze stanowi dla nas powód do dumy, nie inaczej jest tym razem. Decyzja Najemcy utwierdziła nas w przekonaniu, że nabycie pięciu parków magazynowych w 2016 roku, było znakomitym ruchem” – powiedziała Katarzyna Żbikowska, Leasing Manager w Hines Polska.

DP Portfolio Toruń został nabyty przez Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) w 2016 roku razem z parkami logistycznymi w Mysłowicach (27 981 metrów kwadratowych), Legnicy (26 030 metrów kwadratowych), Garwolinie (25 940 metrów kwadratowych) oraz Grodzisku Mazowieckim (16 030 metrów kwadratowych.). Każdy z obiektów zlokalizowany jest w pobliżu kluczowych węzłów komunikacyjnych, pozwalających na dogodny transport zarówno krajowy, jak i międzynarodowy. Poza wspomnianymi wyżej inwestycjami, portfolio funduszu HPSIF obejmuje również: centrum logistyczne Distribution Park Żerań oraz trzy budynki biurowe na warszawskim Mokotowie – Ambassador Office Building, Nestlé House i Sky Office Center.

Hines Poland Sustainable Income Fund

HPSIF to fundusz zarządzany przez Hines, ukierunkowany na nabywanie nieruchomości, a następnie poprawę ich efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez aktywne zarządzanie. Hines Polska koncentruje się na działalności deweloperskiej oraz inwestycyjnej na rzecz różnych podmiotów z grupy Hines.

 

Źródło: Hines