Opolska inwestycja jest pierwszym projektem CTP w Polsce, a także pierwszą fabryką wymienników ciepła UFI Filters poza Chinami. UFI rozpoczęło swoją działalność w CTPark Opole w 2018 roku, a filtry dostarczane przez UFI Filters są używane we wszystkich markach samochodów osobowych i ciężarowych, a także w pojazdach Formuły 1.

Zwiększając inwestycje UFI Filters w Polsce, firma chce stać się jednym z liderów mobilności przyszłości. Obecnie obiekt CTPark Opole umożliwia firmie obsługę głównych dostawców samochodów w Europie i optymalizację czasu dostaw.

Kompleks CTPark Opole skupia również innych najemców z branży motoryzacyjnej, w tym IAC (International Automotive Components) i TitanX Engine Cooling. Popyt na CTPark Opole ze strony firm z branży motoryzacyjnej, transportowej i logistycznej wynika po części z lokalizacji inwestycji. Znajduje się ona na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego, co sprzyja dynamice rozwoju biznesu i zapewnia dostęp do najnowszych technologii oraz bazy edukacyjnej. Jednym z instrumentów wsparcia jest również możliwość uzyskania ulgi w podatku dochodowym w wysokości do 60 proc. kosztów inwestycji lub dwuletnich kosztów zatrudnienia nowych pracowników.

Łukasz Tomczyk, Business Developer w CTP Polska, powiedział:  "Ekspansja UFI Filters Polska o kolejne 6 000 mkw. potwierdza skuteczność przyjętego przez nas modelu biznesowego opartego na utrzymaniu wszystkich nieruchomości z portfela CTP przez cały okres najmu. Umożliwiamy naszym partnerom ciągły rozwój zarówno poprzez udostępnianie im większej powierzchni w dogodnym dla nich czasie, jak i wprowadzanie zmian w standardach budynków, które precyzyjnie odpowiadają oczekiwaniom naszych klientów, np. poprzez innowacje wdrażane na liniach produkcyjnych czy technologicznych. Cieszymy się, że UFI Filters Polska po raz kolejny obdarzyło nas zaufaniem. Bez wątpienia jest to pozytywny sygnał dla całej branży motoryzacyjnej, ale także dla firm z innych sektorów."

Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland, powiedział: "Z punktu widzenia najemców, jednym z kluczowych czynników jest lokalizacja parków przemysłowo-magazynowych, która ma bezpośredni wpływ na efektywność operacyjną, koszty logistyczne oraz jakość obsługi klienta docelowego. Dlatego naszym priorytetem jest budowa obiektów w atrakcyjnych centrach biznesowych, przy najważniejszych szlakach komunikacyjnych. W takich kompleksach najemcy nie tylko zostają na lata, ale też rozwijają się wraz z nimi. Niedawno na ekspansję w ramach CTPark Opole zdecydował się TitanX Engine Cooling, a teraz rozpoczynamy budowę kolejnego budynku dla marki UFIFilters Poland, który zajmie łącznie 12 000 mkw. To pokazuje długoterminową jakość naszych kompleksów".

Budynek OPO 2B zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2024 roku. Budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM. Podobnie jak wszystkie nowo powstające inwestycje CTP, deweloper przystosuje go do instalacji paneli fotowoltaicznych i wyposaży w inteligentny system monitorowania mediów. 

Do tej pory w ramach CTPark Opole powstały cztery budynki o łącznej powierzchni 82 000 mkw. Docelowo kompleks będzie liczył 100 000 mkw. powierzchni najmu.

źródło:property-forum.eu