Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, podpisał dwie nowe umowy najmu na łączną powierzchnię 12 000 mkw. w Poznań Airport Logistics Centre. Nowymi klientami centrum są Victaulic, firma produkująca systemy mechanicznego łączenia rur oraz eksporter produktów spożywczych. Podpisanie nowych umów oznacza, że pierwszy magazyn w poznańskim centrum Goodmana o powierzchni 16 500 mkw. jest już w całości wynajęty.

 

W związku z tym Goodman rozpoczął budowę nowego magazynu o powierzchni 17 000 mkw. Zakończenie budowy jest planowane w drugim kwartale 2016 roku.

 

- Dzięki nowym umowom z sukcesem kończymy pierwszy etap Goodman Poznań Airport Logistics Centre, który jest już w całości wynajęty. Widzimy duży potencjał rynku poznańskiego, dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu i bardzo dobrej infrastrukturze. Dlatego zdecydowaliśmy o rozpoczęciu budowy drugiej fazy naszej inwestycji - obiektu spekulacyjnego o powierzchni 17 000 mkw. - komentuje nowe umowy Maciej Madejak, Head of Business Development Goodman w Polsce.

 

Victaulic wynajął w Goodman Poznań Airport Logistics Centre 4 200 mkw. powierzchni magazynowej oraz 500 mkw. powierzchni biurowej, przeznaczeniem obiektu będzie magazynowanie i dystrybucja złączy, elementów przyłączeniowych i zaworów wytwarzanych w odlewni Victaulic w Drezdenku.

 

Drugi z nowych klientów poznańskiego centrum logistycznego Goodman to firma specjalizująca się w dystrybucji produktów żywnościowych na rynki zagraniczne. Wynajęła ona 6 800 mkw. powierzchni magazynowej oraz 500 mkw. powierzchni biurowej.

 

W transakcji z Victaulic najemcę reprezentowała firma doradcza JLL.

 

Goodman Poznań Airport Logistics Centre to kompleks o docelowej powierzchni 52 000 mkw. położony w bliskim sąsiedztwie poznańskiego Portu Lotniczego Ławica z bezpośrednim połączeniem z autostradą A2 poprzez drogę ekspresową S11, łączącą Poznań z Niemcami, Polską Centralną oraz Warszawą. W swoim centrum Goodman oferuje nowoczesną powierzchnię logistyczną z przeznaczeniem pod magazynowanie lub lekką produkcję, z możliwością natychmiastowej budowy.

Inne ciekawe obiekty w Wielkopolsce, o których niedawno pisaliśmy: Pannattoni Park Robakowo.