Park Tychy II, którego ukończenie jest planowane na IV kwartał 2021 roku, zaoferuje 43 tys. mkw. „zielonej” powierzchni magazynowej. Inwestycja jest realizowana jako obiekt typu mixed-use.

ELI wynajęło prawie 23,2 tys. mkw. powierzchni w ramach długoterminowej umowy firmie Tiberina Group i U-Form, producentowi części samochodowych, który wdraża strategię zmniejszenia zużycia energii w procesie produkcji. Drugi z najemców obiektu – Grupa Nodium zajmie 15,4 tys. mkw. Firma planuje skonsolidować swoje działania, jednocześnie powiększając powierzchnię magazynową z uwagi na wzrost należących do niej platform internetowych: sport.shop.pl i nodik.pl – sklepu z artykułami dla dzieci.

W obiekcie zastosowano takie ekologiczne rozwiązania, jak systemy ograniczające zużycie wody, energii i ciepła, a także znacznie ograniczające emisję CO2. Przyszli pracownicy będą mieli również dostęp do zielonych stref relaksu, rowerowni i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Cały kompleks będzie składać się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 100 tys. mkw. GLA. Pierwszy obiekt, oferujący 58 tys. mkw. powierzchni magazynowej i przylegającej do niej 2,5 tys. mkw. powierzchni biurowej, został już w pełni wynajęty.