Elite Logistics Fund II koncentruje się na budowaniu portfela wysokiej jakości magazynów lub infrastruktury logistycznej w Europie i Wielkiej Brytanii. Transakcja jest trzecim zakupem firmy w ciągu sześciu tygodni, po ogłoszeniu przejęć w Wielkiej Brytanii i Holandii, i jednocześnie pierwszą akwizycją funduszu w Polsce.

Nieruchomość jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, dróg krajowych DK 42 i DK 91 oraz węzłów kolejowych. Jest pierwszym obiektem w ramach parku logistycznego Loogic Park Radomsko, w którym docelowo powstanie 11 hal magazynowych o łącznej powierzchni 380 tys. mkw. na 80 hektarach terenu.

Magazyn uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Został zbudowany przez firmę FB Antczak jako obiekt typu built-to-suit dla marki Jysk, która w pobliżu ma swoje główne centrum dystrybucyjne.

Polski rynek nie jest nam obcy, nawiązaliśmy już zaufane relacje na miejscu. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie identyfikować projekty, które zapewniają nam atrakcyjne zwroty nawet na dzisiejszym zmiennym rynku – komentuje Victor Song, dyrektor generalny Elite Partners Capital.

Elite Partners Capital korzystało z doradztwa prawnego kancelarii DLA Piper. Axi Immo działało na rzecz sprzedającego.