ESA Logistika działa m.in. w obszarze logistyki dystrybucji, magazynowania, międzynarodowego transportu drogowego i intermodalnego oraz spedycji morskiej i lotniczej. Jest częścią globalnej sieci Hitachi Transport System Group.

Naszym strategicznym celem jest odpowiadać na potrzeby klientów szybko i elastycznie, niezależnie od zmieniających się warunków w globalnych łańcuchach dostaw. Segro zaoferowało nam swoje pełne wsparcie, gdy zaledwie po pół roku od podpisania umowy mieliśmy potrzebę ponownego zwiększenia zajmowanej przez nas w Strykowie powierzchni – tłumaczy Marcin Stańczak, warehouse product business manager w ESA logistika.

Silna struktura właścicielska Segro pozwala na elastyczny rozwój klientów w naszych lokalizacjach – mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny Segro.

Segro Logistics Park Stryków ma obecnie wielkość ponad 300 tys. mkw. i jest największym parkiem magazynowym firmy w Europie Środkowej. Można go nadal rozbudowywać, aż do 400 tys. mkw. Stworzony został z myślą o dużych i średnich przedsiębiorstwach. Leży w centrum Polski, na przecięciu szlaków północ-południe i wschód-zachód, około 8 km od Łodzi. Wszystkie nowe powstające w nim obiekty mają certyfikację BREEAM.