Włoska firma zarządzająca aktywami i funduszami dokonała zakupu w imieniu swojego paneuropejskiego funduszu, Generali Real Estate Logistics Fund (GRELF), wartości transakcji nie ujawniono.

Park w Kowalach składa się z dwóch budynków magazynowych i jednego obiektu typu cross-dock. Najemcami są m.in. firmy InPost, Dot2Dot oraz Rohlig Suus Logistics. Dzięki wdrożeniu inteligentnych rozwiązań, optymalizacji zużycia energii oraz zastosowaniu ekologicznych technik budowlanych obiekt uzyska niebawem certyfikat BREEAM.

W procesie sprzedaży firmie GRE doradzali Clifford Chance, Deloitte, Gleeds, ELREP, ARC Capital i CBRE, natomiast doradcami 7R byli Colliers i Linklaters. Na koniec czerwca 2021 r. GRE zarządzał w regionie CEE portfelem o wartości ok. 1,3 mld euro. Firma 7R wybudowała 870 tys. mkw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w całej Polsce, w przygotowaniu ma kolejne ponad 1,6 mln mkw.

Nasze portfolio logistyczne składa się głównie z parków w strategicznie zlokalizowanych hubach, a projekt w Gdańsku doskonale się wpisuje w ten segment. Naszą ambicją jest dalsze rozszerzanie naszego portfolio w całej Europie o szeroką gamę aktywów służących obsłudze łańcucha dostaw, od obiektów typu XXL po cross dock i logistykę miejską – zapowiada Pierre-David Baylac, szef działu logistyki w Generali Real Estate.