Przystanek mBank to pierwszy projekt realizowany przez Ghelamco Poland w Łodzi. Obiekt będzie główną siedzibą dla pracowników Grupy mBanku w Łodzi, bank zajmie całą powierzchnię biurową w nowym budynku. Umowa najmu została zawarta na okres 12 lat.

 

- Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzył nas mBank. Jesteśmy dumni, że z takim partnerem możemy zrealizować projekt na łódzkim rynku nieruchomości. Wybudujemy nie tylko siedzibę dla banku – nasz projekt w ciekawy i harmonijny sposób połączy nowoczesność z historyczną zabudową Łodzi – komentuje Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.

 

- Łódź od lat jest jednym z najważniejszych ośrodków dla mBanku, w tym miejscu narodziła się i rozwija bankowość detaliczna, na rzecz której pracuje dziś ponad 2 tys. osób. Obecnie mBank ulokowany jest w kilku budynkach, nowa siedziba będzie więc oznaczała znaczącą poprawę komfortu pracy dla wszystkich naszych pracowników. Dodatkowo, bliskość dworca kolejowego Łódź Fabryczna pozwoli na szybkie i bezproblemowe połączenie z warszawską centralą – komentuje Jacek Popiołek, Dyrektor Departamentu Zarządzania Nieruchomościami, mBank.

 

Nowa siedziba mBanku przy ul. Kilińskiego 74 będzie jednym z najnowocześniejszych biurowców w mieście. Przystanek mBank będzie mieć sześć kondygnacji naziemnych i 25 metrów wysokości. Nowoczesny obiekt biurowy zostanie zintegrowany z dwoma istniejącymi na tym terenie zabytkowymi budynkami: pałacykiem oraz oficyną, które zostaną harmonijnie włączone do projektu.

 

Teren wokół inwestycji zostanie starannie zaaranżowany, wypełniony zielenią i elementami małej architektury, co stworzy atrakcyjną przestrzeń dla pracowników banku.