GLP Warsaw III Logistics Centre wyróżnia ponadstandardowa wysokość 12 metrów oraz rozwiązania zgodne z najlepszymi praktykami GLP w zakresie zrównoważonego rozwoju. W budynku zwiększono liczbę świetlików dachowych, poprawiających naturalne doświetlenie strefy przydokowej, a także zastosowano oświetlenie LED sterowane systemem DALI. Na parkingu można skorzystać z ładowarek pojazdów elektrycznych, a na terenach zielonych powstały domki dla owadów.

Wśród najemców korzystających z GLP Warsaw III Logistics Centre są już takie firmy jak Sanico i Mateus. W budynku jest jeszcze dostępna powierzchnia – obiekt jest odpowiednio podzielony i gotowy do wprowadzenia się kolejnych użytkowników.

Ukończenie tego projektu to istotne osiągnięcie w kontekście obecnej sytuacji rynkowej. GLP Warsaw III Logistics Centre gwarantuje sprawny dostęp do odbiorców zarówno w stolicy, jak i w całej wschodniej Polsce. Bliskość Warszawy to także atut dla pracodawców, którzy czerpią z puli wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Obserwujemy niesłabnący popyt na powierzchnie magazynowe w sąsiedztwie Warszawy, dlatego już prowadzimy budowę 24 tys. mkw. Warsaw V Logistics Centre w Natolinie, tuż obok węzła autostrady A2 Grodzisk Mazowiecki – mówi Magdalena Górska-Wojtas, odpowiedzialna za rozwój biznesu GLP w Warszawie i okolicach.