Spółka Finarto Investments inwestuje w nieruchomości biurowe, logistyczne i przemysłowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa o dużym potencjale wzrostu. W portfolio znajdują się m.in. budynek biurowy Enter w Gdyni oraz Centrum Haffnera w Sopocie.

Mieliśmy okazję współpracować z osobami, które dziś tworzą grupę Finarto. Przez dwa dziesięciolecia współpracy tworzyliśmy relacje biznesowe oparte na rozumieniu potrzeb i zaufaniu. Dzięki temu mogliśmy złożyć ofertę, która okazała się przekonująca. Mamy nadzieję, że to początek wspólnych realizacji – podkreśla Adam Olżyński, dyrektor ds. handlowych Dekpol Budownictwo.

Hala w Gdyni stanie na miejscu obecnej myjni oraz hydroforni i portierni, które zostały już wyburzone. Obiekt będzie miał część biurową i socjalną. Obok powstanie nowa portiernia i pompownia. Inwestycja przewiduje również budowę dróg wewnętrznych, placów manewrowych, parkingów, chodników i instalacji zewnętrznych. Autorem projektu jest architekt Bartosz Borkowski.

Jak deklaruje generalny wykonawca, prace potrwają przez siedem miesięcy.

Dekpol Budownictwo jest jedną ze spółek grupy Dekpol. Dekpol Budownictwo specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, sportowych, rekreacyjnych, związanych z ochroną środowiska, a także centrów logistycznych
i handlowych.