Dealz to międzynarodowa sieć sklepów, będąca częścią Pepco Group. Prowadzi swoją działalność w ponad 130 lokalach handlowych, oferując ponad 3 tys. produktów: artykułów spożywczych, drogeryjnych, do dekoracji i wyposażenia domu, zabawek, narzędzi oraz produktów dla zwierząt.

W Hillwood Łowicz Południe Dealz wynajął 47,7 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej. Magazyn zostanie przeznaczony na centrum dystrybucyjne dla sklepów w Polsce.

Hillwood Łowicz Południe to obiekt zlokalizowany w Łyszkowicach, około kilometra od wjazdu na autostradę A2 (węzeł Łowicz). Dzięki lokalizacji park magazynowy jest doskonale skomunikowany i z Warszawą, i Berlinem. Szybkie połączenia inwestycji z południowymi i północnymi rynkami kraju gwarantuje położona 24 km od centrum magazynowego autostrada A1.

Obiekt składa się z dwóch hal, A i B, o powierzchni odpowiednio około 39 tys. mkw. i 69,5 tys. mkw., o ponadstandardowej wysokości 12 m. oraz wzmocnionej nośności posadzki do 10 t/mkw. Jednym z elementów inwestycji była przebudowa około kilometra drogi dojazdowej - koszt wyniósł 1,2 mln euro. Mieszkańcy gminy zyskali poszerzoną drogę z nową nawierzchnią, chodnikami oraz oświetleniem.

Firma Dealz wynajęła prawie połowę powierzchni dostępnej w projekcie Hillwood Łowicz Południe. Powierzchnia zostanie dostosowana do potrzeb klienta. Polska Centralna to trzeci największy rynek magazynowy w kraju, o strategicznym położeniu oraz dostępności autostrad i dróg ekspresowych, stąd też duże zainteresowanie firm tą lokalizacją – mówi Wojciech Dachniewski, business development director w Hillwood Polska.