Firmy z branży meblarskiej Dystri Forte i ZPU Prawda Olecko planują największe inwestycje - mowa łącznie o 105 mln zł. Dystri Forte będzie nowym przedsięwzięciem Grupy Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Grupa Forte ma obecnie cztery zakłady produkcyjne w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz w Hajnówce, gdzie rocznie produkuje się 3 mln sztuk mebli (ok. 80 proc. na eksport).

ZPU Prawda Olecko przeznaczy zaś 63,7 mln zł nanowe hale wraz z wyposażeniem oraz uruchomienie nowej produkcji. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień przyszłego roku.

W ostatnich dniach zezwolenia w suwalskiej strefie otrzymały również firma BIK PAK S.C. z Białegostoku i Karton sp. z o.o. z Gołdapi. BIK PAK chce inwestować w Ełku w produkcję wkładów foliowych, wartość inwestycji ma sięgnąć 2,3 mln zł. Spółka Karton chce natomiast zwiększać swoje możliwości produkcyjne, co oznacza inwestycje o wartości ok. 14,6 mln zł.

Rok 2015 był szczególnie istotny dla dla suwalskiej strefy ważny. Powierzchnia SSSE zwiększyła się o 260 ha, obecnie w trzech województwach (podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie) wynosi 635 ha. Doszło do powiększenia podstref oraz powstania nowych.

 

Firmy wydadzą w sumie na inwestycje w SSSE 150 mln zł.