Nowo zakupiony magazyn, który zmienił nazwę na SEGRO Business Park Łódź Wschód, oferuje łączną powierzchnie 8 500 mkw. i jest w 100% skomercjalizowany. Oprócz funkcji magazynowej obiekt daje możliwość wykorzystania powierzchni na potrzeby lekkiej produkcji, działalności handlowo-wystawienniczej oraz aranżacji wysokiej klasy przestrzeni biurowej.

„Wraz z prężnym rozwojem miasta Łodzi oraz rosnącymi potrzebami klientów rośnie również łódzki portfel nieruchomości SELP, zarządzanych przez SEGRO. Miejskie parki stają się siłą napędową rynku logistycznego i właśnie w tym obszarze chcemy intensywnie rozszerzać naszą ofertę. Zakup nieruchomości od 7R idealnie wpisuje się w naszą strategię wzrostu w kluczowych lokalizacjach o największym potencjale związanym zarówno z wielkością lokalnego rynku, jak i z coraz lepszą infrastrukturą drogową”, wyjaśnia Bożena Krawczyk, Dyrektor ds. Inwestycji SEGRO.

W transakcji 7R doradzały firmy JLL oraz Wolf Theiss, SELP był reprezentowany przez kancelarię Dentons oraz Arcadis.

Historia partnerstwa SELP i 7R

Współpraca SELP i 7R rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku, kiedy firmy sfinalizowały transakcję przejęcia od 7R parku magazynowego we Wrocławiu, o łącznej powierzchni 23 500 mkw. Park otrzymał nazwę SEGRO Industrial Park Wrocław 2. W drugiej połowie 2019 roku partnerzy podpisali umowę o realizacji obiektu typu City Flex w Łodzi, przy ulicy Transmisyjnej. Projekt, w którego skład wchodzą dwa budynki o łącznej powierzchni 13 400 mkw., zostanie oddany do użytkowania w IV kwartale 2020 roku. Po zakończeniu budowy obiekt stanie się integralną częścią SEGRO Business Park Łódź.

„Od 10 lat rozwijamy ofertę magazynową w Polsce. Widzimy potencjał niszy, jaką są mniejsze magazyny położone blisko centrów miast, pozwalające elastycznie reagować na potrzeby lokalnego rynku w danej lokalizacji. My i nasi partnerzy wiemy, że ten trend ma olbrzymi potencjał i będzie się rozwijać. Dlatego też tak mocni gracze europejscy jak SEGRO świadomie wybierają tego typu obiekty do swojego portfela. W 7R wykorzystujemy całe nasze doświadczenie i wiedzę o rynku, aby formuła City Flex odpowiadała na potrzeby najemców oraz inwestorów, dostarczając im rozwiązania światowej, najwyższej klasy”, komentuje Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu oraz Head of Development w 7R.

 

 

Źródło: 7R Logistics