Multipark Gdańsk powstanie w zachodniej części miasta, przy ulicy Szczęśliwej, tuż przy węźle komunikacyjnym z drogą ekspresową S6. W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa budynki o łącznej liczbie osiemnastu modułów i powierzchni GLA wynoszącej 5 400 mkw. Po zakończeniu pierwszego etapu, LCP zakłada również budowę drugiego. Otwarcie nowego SBU pod marką Multipark planowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.

"W pierwszych tygodniach roku utrzymujemy wysokie tempo działań z końca 2023 roku - w ciągu zaledwie miesiąca otrzymaliśmy pozwolenia na budowę dwóch odrębnych Multiparków, najpierw w Sosnowcu, a teraz w Gdańsku. Tym samym wchodzimy na plac budowy na dwóch krańcach Polski niemal jednocześnie" - skomentowała Magdalena Kowalewska, COO, LCP Properties w Polsce.

"Wydarzenia ostatnich miesięcy w LCP doskonale obrazują to, o czym tak często mówimy - jesteśmy mocno skoncentrowani na rozwoju i z optymizmem patrzymy na rozpoczęty już rok 2024 przez pryzmat ogromnych możliwości naszego dalszego rozwoju" - dodała.

Lokale w magazynach SBU, dostępne wraz z nowoczesną powierzchnią biurową, najczęściej wykorzystywane są na przestrzeń wystawienniczą, logistykę ostatniej mili, powierzchnię magazynową, usługową, sklep internetowy czy punkt odbioru detalicznego.

Ciekawym aspektem projektu realizowanego w Gdańsku jest fakt, że w wyniku udanej współpracy z Urzędem Miasta Gdańska, LCP zdecydowało się udostępnić część swojej powierzchni w Gdańsku pod realizację ważnej inwestycji miejskiej, ciągu pieszo-rowerowego, który będzie stanowił bezpośrednie połączenie kładki nad Obwodnicą Trójmiasta z kluczową stacją PKM Gdańsk Kiełpinek. Ponadto LCP dofinansuje tę inwestycję przeznaczając na ten cel 500 000 zł.

Projekt ma na celu poprawę infrastruktury pieszej i rowerowej w regionie, a także ułatwienie i zachęcenie mieszkańców do korzystania z ekologicznych środków transportu.

źródło:property-forum.eu