Należąca do szwedzkiej Grupy,firmaLindabSp. z o.o.podpisała umowę z MLP GROUPna ponad 4200 mkw. nowoczesnej powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Ponad4000mkw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a pozostałe 200 mkw. stanowić będą przestrzeniesocjalne i biurowe, które zostaną optymalnie dostosowane dopotrzeb klienta.Oddanie gotowego obiektu zaplanowane jest na 2Q 2020 roku.

W zawarciu transakcji pośredniczył zespół ekspertów z JARTOM Real Estate. JARTOM Real Estate to polska firma doradcza, specjalizująca się od 28 lat w nieruchomościach magazynowych i produkcyjnych oraz stały współpracownik MLP Group i Lindab.„Nasza specjalność to duże, wymagające doświadczenia kontrakty na rynku magazynowym” –podkreśla Kamila Branecka, Dyrektor d.s. Sprzedaży i Najmu w JARTOM Real Estate.

Lindab to międzynarodowa grupa, która opracowuje, wytwarza, wprowadza na rynek i dystrybuuje produkty oraz rozwiązania systemowe dla wentylacji, klimatyzacji i budownictwa. Produkty Lindab wyróżniają sięnajwyższą jakością surowców, stylowym designem, łatwością montażu i zastosowaniem zaawansowanych technologii.(www.lindab-polska.pl)

„Dogodne położenie naszego centrum oraz elastyczność w dostosowaniu hal magazynowych,spełniających wymagania naszego klienta sprawiają, że to właśnie MLP Pruszków II jest tak często wybieranym parkiemdo prowadzenia działalności.”-stwierdza Tomasz Pietrzak Senior Leasing Manager w MLP Group S.A.

Centrum logistyczne MLP Pruszków IIzlokalizowanejest w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa.Posiada doskonale rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi strategicznymi miastami. Położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. Jest to największy komplekslogistyczny w regionie, którego docelowapowierzchnia najmu to 292 tys. mkw., z czego ponad połowa to budynki oddane już do użytku, natomiast w przygotowaniu oraz w trakcierealizacjisą hale magazynowe o łącznej przestrzeni ok. 40 tys. mkw.Park wciąż posiada duży potencjał do rozbudowy, a dzięki idealnemu położeniu i infrastrukturze jest bardzo atrakcyjny dla klientów. WMLP Pruszków II działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike, a dzięki przystankowi autobusowemu znajdującemu się na terenie parku pracownicy mają zapewniony bardzo dogodny dojazddo pracy. W pobliżu centrum przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

 

Źródło: MLP Group