Antwerk to międzynarodowa firma, która realizuje dostawy ładunków zbiorczych i generalnych w Europie. Dodatkowo udostępnia magazyny fulfillment dla usług e-commerce. Odpowiada za 720 tys. ton przewożonych ładunków rocznie oraz około 2 mln wysyłek miesięcznie dla usług e-commerce. Planuje rozpoczęcie działalności w pierwszej lokalizacji w magazynie klasy A w Polsce jesienią tego roku.

Panattoni Park Sosnowiec I odpowiada na aktualne potrzeby firmy i jednocześnie zapewnia jej bazę do rozwoju w przyszłości. Antwerk przewiduje duże wzrosty sprzedaży swoich usług w perspektywie najbliższych kilku lat – komentuje Michał Kozar, starszy doradca w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w firmie w Cresa Polska.

Panattoni Park Sosnowiec I to zlokalizowany na obszarze Zagłębia hub logistyczny. Bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S1, bliskość autostrady A4 oraz dobry dojazd do kolejowego Euroterminala Sławków łączącego Europę, Rosję i Chiny to atuty parku. Magazyn dla Antwerk będzie wyposażony w doki po obu stronach hali, co zwiększy efektywność prowadzonych w nim operacji.