MCG EastBridge to nowa marka w portfolio Maszoński Logistic, która będzie kontynuacją kompleksowych usług transportowo-logistycznych świadczonych od ponad 25 lat w krajach Unii Europejskiej. Celem nowo powstałej spółki jest rozszerzenie działalności na południowy wschód Europy w kierunku Półwyspu Bałkańskiego i Turcji.

Mirosław Maszoński, Prezes Maszoński Logistic, mówi: "Wspólnie z MCG EastBridge chcieliśmy od razu zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów. Dlatego jednym z najbardziej przekonujących argumentów było wynajęcie całej powierzchni w budowanym właśnie parku magazynowym, nowej siedzibie naszego nowego oddziału MCG EastBridge. Przekazujemy potencjalnym klientom, że jesteśmy gotowi zaoferować im 100% naszego zaangażowania i doświadczenia w każdym możliwym procesie. Gwarantując pełną obsługę logistyczną na ponad 56 000 mkw. powierzchni, dajemy do zrozumienia, że od pierwszych dni otrzymają oni profesjonalne wsparcie w każdym elemencie swojego biznesu."

Bartosz Rojewski, Dyrektor Operacyjny MCG EastBridge, wyjaśnia: "Decyzja o ekspresowej ekspansji w ramach Centrum Logistycznego GLP Kraków III towarzyszyła nam niemal natychmiast po podpisaniu pierwszej umowy najmu. Bycie wyłącznym najemcą parku magazynowego daje nam dużą swobodę w zakresie dostosowywania unikalnych rozwiązań przygotowanych na potrzeby naszych klientów oraz planowania wszystkich operacji logistycznych. Ponadto, prowadzenie wszystkich procesów pod jednym dachem, bez konieczności współdzielenia powierzchni, to także gwarancja bezpieczeństwa i elastyczności".

Nowa siedziba MCG EastBride powstanie w ramach Centrum Logistycznego GLP Kraków III w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej i zaoferuje ponad 56 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Lokalizacja parku przy autostradzie A4 stwarza idealne warunki dystrybucyjne dla Europy Wschodniej i Zachodniej. Park logistyczny będzie oddalony o niecałe 30 minut od centrum Krakowa i 90 minut od przejścia granicznego ze Słowacją Chyżne-Trstena, a także o ok. 120 minut jazdy samochodem ciężarowym do Czech (Gorzyczki-Vernovice) i na Ukrainę (Korczowa-Krakowiec). 

Wynajęcie 56 200 mkw. parku GLP Kraków III Logistics Centre przez MCG EastBridge to największa transakcja w historii krakowskiego i małopolskiego rynku magazynowego. Jest to również największa umowa najmu podpisana w pierwszej połowie 2023 r. na rynku powierzchni przemysłowych i logistycznych w Polsce.

Marta Nowik, Dyrektor, Industrial & Logistics, AXI IMMO, komentuje: "Szybka decyzja o rozbudowie i wynajęciu rekordowej powierzchni 56 000 mkw. stawia MCG EastBridge na kartach historii rynku magazynowego w południowo-wschodniej Polsce. Biorąc pod uwagę, że region Krakowa od lat charakteryzuje się niskim wskaźnikiem pustostanów i coraz bardziej zyskuje na atrakcyjności pod kątem lokowania tu biznesu, strategiczna lokalizacja z pewnością zapewni firmie oczekiwane możliwości rozwoju. Wynajęcie całego budynku znacząco wpłynie na elastyczność proponowanej przez MCG EastBridge usługi logistycznej, oferującej klientom spersonalizowane rozwiązania."

Marcin Żuchniewicz, Business Development Manager, GLP, powiedział: "Dla dewelopera i zarządcy nieruchomości logistycznych możliwość rozwijania współpracy z takimi markami jak MCG East Bridge i Maszoński Logistic to dowód najwyższego zaufania i najlepsza rekomendacja. Bazując na naszym międzynarodowym know-how i dogłębnej znajomości potrzeb klienta, stworzymy najwyższej klasy przestrzeń wspierającą procesy biznesowe najemcy, wygodną dla jego pracowników i kontrahentów, a jednocześnie realizowaną w duchu zrównoważonego rozwoju".

Centrum Logistyczne GLP Kraków III zostanie wybudowane zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good" lub wyższym. Jego cechami charakterystycznymi będą m.in. wysokość składowania wynosząca 12 m, wzmocniona posadzka o nośności 7,5 t/SQM, dodatkowe doświetlenie światłem dziennym oraz dach przystosowany do pozyskiwania energii słonecznej. Projekt obejmuje również tereny zielone, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz dedykowaną strefę odpoczynku dla kierowców ciężarówek.

źródło:property-forum.eu