W czerwcu br. rozpoczęła się budowa nowego magazynu MLP Pruszków II. Obecnie trwają prace ziemne i fundamentowe. Obiekt, wraz z częścią biurową i socjalną, będzie miał docelowo 33 tys. mkw. powierzchni. Projekt realizowany jest na zasadach spekulacyjnych, tj. bez podpisanych umów najmu. Zakończenie prac zaplanowano na luty 2024 roku. Za realizację projektu odpowiada Pekabex. To już 11. kontrakt i 10. obiekt budowany przez tego generalnego wykonawcę dla MLP Group w pruszkowskim centrum logistycznym.

"Przy ograniczonej podaży nowej powierzchni magazynowej na polskim rynku, widzimy dużo miejsca na nasz dalszy szybki rozwój. Jesteśmy na to dobrze przygotowani, mając zapewnione finansowanie dla rozpoczynanych inwestycji. Budownictwo spekulacyjne oferuje wyższą rentowność projektów. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że w dużej mierze, jeśli nie w całości, skomercjalizujemy nowy obiekt jeszcze przed jego oddaniem do użytku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Pekabex. Dlatego po raz kolejny zaangażowaliśmy go do realizacji projektu" - podkreśliła Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Dyrektor Rozwoju, MLP Group S.A.

MLP Group kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój w ramach rozbudowy swojego portfolio magazynowego. Dach budowanego obiektu zostanie przystosowany do instalacji paneli fotowoltaicznych. Jednocześnie generalny wykonawca zobowiązał się do uzyskania certyfikatu BREEAM New Construction na poziomie "Excellent". Zgodnie ze standardową praktyką Spółki, certyfikacja w zakresie zrównoważonego rozwoju jest obowiązkowa dla wszystkich nowych projektów.

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane w gminie Brwinów pod Warszawą, pięć kilometrów od Pruszkowa. Z docelową powierzchnią najmu 420 000 mkw. jest największym kompleksem logistycznym w regionie. Wszystkie nowe budynki otrzymały prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią ESG MLP Group, na dachach montowane są systemy fotowoltaiczne. MLP Pruszków II posiada dobrze rozwiniętą komunikację z centrum Warszawy oraz głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami.

źródło:europaproperty.com