Spółka specjalizująca się w powierzchniach magazynowych sprzedała park w Tychach (176 676 m2) za 62,7 mln euro netto (266 mln zł) mln oraz podpisała przedwstępną umowę sprzedaży parku w Bieruniu (114 875 m2) za około 26,9 mln euro (114 mln zł).

Uzyskane w ten sposób środki zostaną wykorzystane na finansowanie nowych inwestycji. Poza tym, jak już latem informował Radosław T. Krochta, dyrektor generalny, wiceprezes zarządu MLP Group S.A., zarząd firmy zamierza część zysku z transakcji przeznaczyć na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

 

- Zdecydowaliśmy się na zbycie wybranych nieruchomości wchodzących w skład naszego portfela inwestycyjnego. Zgodnie z naszą strategią oraz planami jakie określiliśmy w Prospekcie emisyjnym działamy jako deweloper. Naszym celem jest systematyczna rozbudowa parków logistycznych oraz sprzedaż wybudowanych obiektów. Warunkiem jest uzyskanie satysfakcjonującej nas oferty, tak jak to miało miejsce w obecnej sytuacji. Dlatego też nie wykluczamy kolejnych tego typu transakcji w przyszłości – skomentował Krochta.

 

MLP Group to jeden z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Specjalizuje się w projektach BTS, tj. realizowanych pod określone potrzeby najemcy.

Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.