MLP Group kontynuuje rozbudowę portfolio parków logistycznych będących pod jej zarządem. Kolejnym dodatkiem do jej oferty powierzchni magazynowych na polskim rynku będzie MLP Zgorzelec. Projekt będzie realizowany z uwzględnieniem zasad ESG. Na dachach zostaną zainstalowane systemy fotowoltaiczne. 

"Rozpoczynamy projekt budowy nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej Polsce, w pobliżu granicy z Niemcami i Czechami. Zgodnie z naszą strategią, wszystkie nasze nowo wybudowane obiekty, w tym również te w Zgorzelcu, przejdą certyfikację BREEAM, aby potwierdzić, że przestrzegamy międzynarodowych standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska. Tym samym oferujemy nowoczesne powierzchnie magazynowe wysokiej jakości, w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych najemców. Wszystkie nasze działania są ukierunkowane na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2026 roku - powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.

MLP Zgorzelec to nowy park logistyczny w portfolio MLP Group. Usytuowany na działce o powierzchni 11,8 ha projekt dostarczy docelowo trzy obiekty o łącznej powierzchni ok. 50 tys. mkw. Budynki zostaną poddane certyfikacji BREEAM na poziomie "Excellent". MLP Zgorzelec wyróżnia się dobrą lokalizacją, zapewniającą bezpośredni dostęp do międzynarodowych rynków. Jego odległość do przejścia granicznego z Niemcami wynosi zaledwie ok. 8 km. Ponadto park położony jest zaledwie 6 km od autostrady A4 i 4 km od centrum Zgorzelca.

Źródło:property-forum.eu