W związku z ogromną popularnością naszego poznańskiego projektu wśród inwestorów, postanowiliśmy dokupić sąsiadujące działki. by zwiększyć potencjał parku MLP Poznań West. Obecnie rynek poznański uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych regionów inwestycyjnych, dlatego nie obawiamy się tu budowy na zasadach spekulacyjnych. Jestem przekonana, że przy takim zainteresowaniu najmem powierzchni magazynowej w tej lokalizacji, szybko skomercjalizujemy poznański projekt. Jego atutem są ekorozwiązania, które wdrażamy standardowo we wszystkich naszych inwestycjach. Dbamy nie tylko o środowisko naturalne, ale także o komfort użytkowników – podkreśliła Agnieszka Góźdź, dyrektor sprzedaży w MLP Group.

Powiększony park logistyczny MLP Poznań West zajmie łącznie około 29 hektarów i docelowo oferować będzie około 150 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Do użytkowania oddanych zostało już ponad 29 tys. mkw. Aktualnie powstają kolejne obiekty o łącznej powierzchni 43 tys. mkw., a do wybudowania pozostanie jeszcze około 78 tys. mkw.

Pierwsza hala w parku MLP Poznań West została wybudowana w 2019 roku. Budynek o powierzchni 8,8 tys. mkw. z sortownią i magazynem cross-dock powstał dla spółki InPost. Drugą halę produkcyjno-magazynową obejmującą 12 tys. mkw. wybudowano w 2020 roku, a w 2021 roku ukończono trzecią halę o łącznej przestrzeni blisko 8,5 tys. mkw., która jest wyposażona w mroźnię z zaawansowaną technologicznie komorą szybkiego zamrażania.

Centrum powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wszystkie obiekty objęte są certyfikacją BREEAM. Projekt uwzględnia wiele nowoczesnych rozwiązań m.in. panele fotowoltaiczne na dachach budynków, infrastrukturę dla rowerzystów, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Deweloper w części biurowej zastosuje przeszklenia, które zwiększą dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy. Ponadto na podstawie rzeczywistego obiektu zostanie stworzony cyfrowy model eksploatacyjny, który będzie służył do administrowania i kontrolingu systemów obiektowych.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Kompleks znajduje się blisko podpoznańskiego lotniska Ławica. Skierowany jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.