W ciągu minionych miesięcy P3 zakończyło budowy nowoczesnych obiektów magazynowych o łącznej powierzchni około 130,000 m2 w parkach logistycznych: P3 Poznań, P3 Błonie i P3 Mszczonów. Wszystkie nowo wybudowane obiekty są niemal w pełni skomercjalizowane.

 

W parku P3 Błonie zostały oddane do użytku dwie fazy budynku numer 16 o łącznej powierzchni 47,000 m2. Wśród najemców, którzy zdecydowali się na ulokowanie na tej powierzchni są m.in. Antalis, Green Factory Logistics i Quick Service Logistic Polska. Według raportów rynkowych była to jedna z największych inwestycji zakończonych w pierwszej połowie 2017 r. na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. Obecnie w budowie jest trzecia faza budynku o wielkości 32,500m2 na której wynajem zdecydował się gigant branży e-commerce – eMAG. Odpowiadając na nieustające zainteresowanie ze strony najemców P3 przygotowuje budowy kolejnych magazynów, które ruszą najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

 

W Mszczonowie P3 zakończyło budowę magazynu o powierzchni 16,500 m2, którą w znacznej części zajął wieloletni najemca w parkach P3 – firma FM Logistic.

 

Intensywne prace toczą się także od początku roku w parku P3 Poznań, gdzie przybyło ponad 63,000 m2 w trzech budynkach. Ich najemcami są m.in. firmy British American Tobacco, Clipper, FM Logistic i Geis.

 

Andrzej Wroński, Country Head P3 w Polsce, powiedział: „To najintensywniejszy czas w historii P3 w Polsce. Jeszcze nigdy nie prowadziliśmy tylu budów jednocześnie. Tak, jak zapowiadaliśmy, w tym roku chcieliśmy rozpocząć budowy nowych obiektów w każdym z naszych czterech parków w Polsce. Zakończyliśmy już budowy w trzech parkach, a w ostatnich tygodniach poinformowaliśmy o rozpoczęciu budowy obiektu o powierzchni 61,000 m2 dla firmy Kuehne + Nagel w czwartym parku - P3 Piotrków. Tym samym dotrzymaliśmy słowa i już w tej chwili, choć do końca roku zostało jeszcze sporo czasu, zrealizowaliśmy nasz cel. Mimo to nie zwalniamy tempa i końcówka roku zapowiada się dla nas równie pracowicie.”

 

Rekordowa ilość prowadzonych prac budowlanych wiążę się z rekordowym poziomem wynajmu w historii firmy. Tylko w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku P3 podpisało umowy na łączną powierzchnię ponad 300,000 m2. Z tego 58,000 m2 to przedłużenia dotychczasowych umów.

 

Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 w Polsce, powiedział: „W ciągu niecałych trzech kwartałów udało nam się wynająć tyle samo powierzchni, co w ciągu całego 2016 r. Ponieważ przed nami jeszcze kilka miesięcy pracy i finalizacji obecnie prowadzonych negocjacji jestem przekonany, że ten rok zamkniemy jeszcze lepszym wynikiem niż ubiegłoroczny. To motywuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy dla naszych obecnych i przyszłych klientów.”

 

KONIEC

 

Dodatkowych informacji udziela: 

 

Marta Białowąs, BOIG Marketing

Tel. 882 184 441 Email: [email protected]

 

NOTA DLA WYDAWCÓW

 

P3 to wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych. Baza obiektów firmy P3 obejmuje 185 wysokiej jakości magazyny w całej Europie, o łącznej powierzchni ponad 3,9 mln m2 na terenie 9 krajów, a także bank gruntów z planem zagospodarowania przestrzennego dla ponad 1,8 mln m2 do potencjalnej zabudowy.

 

W Polsce P3 dysponuje ponad 716 000 m2 powierzchni w istniejących i będących obecnie w budowie obiektach magazynowych i ponad 800 000 m2 w formule BTS. Parki logistyczne P3 zlokalizowane są w podwarszawskim Błoniu (P3 Błonie) i Mszczonowie (P3 Mszczonów), a także na zachodzie kraju w Poznaniu (P3 Poznań) i w centralnej Polsce, w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego (P3 Piotrków).

 

P3 jest długoterminowym właścicielem, nabywającym i rozwijającym wysokiej jakości nieruchomości tak aby powiększać swoje portfolio. Firma nigdy nie sprzedała żadnego ze swoich budynków.

 

Misją P3 jest zapewnienie najemcom magazynów doskonałych możliwości najmu w obiektach o wysokiej jakości, w kluczowych lokalizacjach logistycznych. P3 buduje zrównoważone ekologicznie magazyny, spełniające najwyższe standardy międzynarodowe.

 

P3 jest własnością GIC, singapurskiego państwowego funduszu majątkowego.

 

Więcej informacji o P3 możesz znaleźć na naszej stronie internetowej www.p3parks.com lub śledzić kanały w mediach społecznościowych:

LinkedIn - P3 Logistic Parks

Twitter - @P3Parks

Firma PointPark Properties przyjęła „P3“ jako markę swojej firmy i będzie wykorzystywać nazwę handlową P3 Logistic Parks w celu lepszego odzwierciedlenia kluczowej działalności firmy.