Oddany do użytkowania obiekt jest jednym z dwóch realizowanych przez grupę Antczak na terenie Wrocław V Logistics Centre. Docelowo na obszarze 50 ha powstaną budynki o łącznej powierzchni około 240 tys. mkw. Przyszli najemcy będą mogli korzystać z sąsiedztwa trasy S8, a także dogodnego dojazdu do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5. Lokalizacja pozwala to na sprawną dystrybucję na terenie Dolnego Śląska oraz reszty kraju, a także w Niemczech i Czechach.

Obiekty na terenie GLP Wrocław V Logistics Centre będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Oświetlenie wewnątrz budynków będzie sterowane za pomocą systemu DALI. Zapotrzebowanie na światło sztuczne zmniejszy się dzięki dużej liczbie świetlików dachowych. Budynki zostaną dostosowane do montażu paneli fotowoltaicznych. Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi.

Obok budynków pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki do samochodów i rowerów elektrycznych. Na terenie działki zostanie zachowany istniejący starodrzew, w tym ponad stuletni dąb.

GLP to firma specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Z budynków GLP położonych w w Europie (ponad 4 mln mkw. powierzchni, wynajętej obecnie w 98 proc.) korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy XPO Logistics. GLP Europe dysponuje zapasem gruntów, które umożliwią realizację kolejnych 4 mln mkw. przestrzeni logistycznej.