Expeditors to globalny operator TSL z główną siedzibą w Seattle. Działa w 103 krajach, w tym od 2005 roku w Polsce. W nowym centrum logistycznym GLP w Lędzinach firma skorzysta z wysokiego składowania i pojazdów prowadzonych pętlą indukcyjną.

Zachęceni sukcesem zastosowania wózków systemowych (VNA) w magazynie pod Warszawą, zdecydowaliśmy się na podobną inwestycję w Lędzinach, tym razem przy wysokości 12 metrów. Nowa lokalizacja zakłada także w swoich planach powierzchnię z temperaturą aktywnie kontrolowaną – mówi Marta Piechel, dyrektorka zarządzająca i członkini zarządu w Expeditors Polska.

GLP Park Lędziny oferuje ponad 110 tys. mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej, zlokalizowanej bezpośrednio przy węźle trasy S1, 10 minut od skrzyżowania autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Projekt został zbudowany zgodnie z GLP Design Standard (12m wysokości w świetle, zwiększona liczba świetlików, zwiększona izolacyjność budynków), certyfikowany BREEAM na poziomie Very Good i przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych na dachach.